Atari wróci na rynek z nową konsolą

Atari postanowiło skorzystać z sukcesu, jaki osiągnęło Nintendo, wprowadzając na rynek miniaturową wersję klasycznej konsoli z lat 80. Prezes spółki zapowiedział, że Atari wraca do biznesu sprzętowego i przygotowuje urządzenie nazwane Ataribox.

Pierwsza konsola Atari - Atari 2600
Pierwsza konsola Atari - Atari 2600 (Wikipedia.org)

O nowej konsoli Atari nie wiadomo jeszcze nic, prócz tego, że powstaje. Nie wiadomo, czy będzie to urządzenie oparte na tych samych założeniach co NES Mini od Nintendo, będące miniaturową wersją klasycznej konsoli z przeinstalowanymi klasycznymi grami z lat 80. i 90., doposażoną w dodatkowe funkcje. Fred Chesnais, prezes Atari, potwierdził jednak w rozmowie z portalem GamesBeat, że „wracają do działalności sprzętowej”.

NES Mini był dla Nintendo dużym sukcesem. Rosnąca moda na retro i powroty do marek z przeszłości sprawiła, że cały nakład wyprzedał się w błyskawicznym tempie, a ostatnie sztuki sprzedawane są dziś nawet za kilkukrotność ceny sklepowej. Atari mogłoby wykorzystać podobną taktykę w ramach swojej marki.

Amerykańskie Atari miało znaczący udział w rynku rozrywki domowej, zanim Nintendo rozszerzyło swoją działalność także na rynek europejski i Ameryki Północnej. To właśnie ta firma jako jedna z pierwszych wprowadziła na rynek konsolę z wymiennymi nośnikami gier. Po krachu na rynku gier w Stanach Zjednoczonych nie udało się już wyjść firmie na prostą w produkcji konsol – w połowie lat 90. rynek był już zdominowany przez Sony, Nintendo i Segę. Od 2003 roku Atari stało się francuskie – zostało kupione przez firmę Infogrames, ta jednak zmieniła nazwę na bardziej znane Atari.

MG

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 7 ~Obywatel

Atari xe, yeah yeah yeah

! Odpowiedz
14 9 ~AtariST

Pokochałem me Atari, było z drewna i ze stali
Z prądem niezbyt to działało bo sie ciagle psulo g0wno

! Odpowiedz
4 8 nostromo25

"Jesli spotkasz kiedys atarowca
zbij go bracie, skop z gumowca
polam rece, wyrwij nogi
ciala pozbadz sie moj drogi... "

Ech, zlote czasy.....

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.