REKLAMA

Atak terrorystyczny w Tel Awiwie. Samochód wjechał w tłum ludzi

2023-07-04 12:42, akt.2023-07-04 14:31
publikacja
2023-07-04 12:42
aktualizacja
2023-07-04 14:31

Co najmniej osiem osób zostało rannych we wtorek po południu w terrorystycznym w Tel Awiwie. Wcześniej służby informowały o dziesięciu poszkodowanych. Napastnik, który wjechał samochodem w grupę ludzi, został zastrzelony przez cywila na miejscu zdarzenia.

Atak terrorystyczny w Tel Awiwie. Samochód wjechał w tłum ludzi
Atak terrorystyczny w Tel Awiwie. Samochód wjechał w tłum ludzi
fot. AMIR COHEN / /  Reuters / Forum

Izraelskie służby ratunkowe poinformowały, że ranni, w tym 46-letnia kobieta, która odniosła poważne obrażenia, zostali ewakuowani do pobliskich szpitali.

Dziennik Haaretz, powołując się na relacje świadków, podaje, że napastnik potrącił samochodem ludzi na chodniku. Terrorysta wysiadł później z pojazdu i według doniesień izraelskich mediów zdołał dźgnąć jedną z ofiar w szyję.

Policja poinformowała, że napastnik został zabity przez uzbrojonego cywila na miejscu zdarzenia.

Komendant policji w Tel Awiwie przekazał, że według wstępnych ustaleń terrorysta był mieszkańcem Zachodniego Brzegu i działał sam. Napastnik prawdopodobnie wjechał do Izraela, korzystając z przepustki medycznej.

Rzecznik Hamasu skomentował atak jako "bohaterską akcję", która jest "pierwszą odpowiedzią na zbrodnie Izraela przeciwko naszym ludziom w obozie dla uchodźców w Dżeninie".

W poniedziałek Siły Obronne Izraela (IDF) starły się z palestyńskimi bojownikami w Dżeninie na Zachodnim Brzegu. W wyniku tych działań zginęło co najmniej 10 Palestyńczyków.

Najnowsza odsłona konfliktu izraelsko-palestyńskiego jest oceniana przez ekspertów jako najpoważniejsza od kilkunastu lat.

Z Jerozolimy Marcin Mazur 

mma/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Kredyt z niską marżą dla przedsiębiorców

Komentarze (7)

dodaj komentarz
infinityhost
"Rzecznik Hamasu skomentował atak jako "bohaterską akcję" - ja bym dodał i pierwsze na świecie auto które stanęło w obronie prześladowanego narodu palestyńskiego!
prs
Dobrze wiemy.. kto jest terrorysta..
grucha_123
Ale ze co, ze niby ma byc nam przykro?
Tu mamy 10 RANNYCH, a ze jedyna sluszna nacja ZAMORDOWALA wczoraj 10 palestynczykow w Dzenin to juz nie napisaliscie co?

Byla zbrodnia jest i kara..
tomitomi
dobry israelczyk - to zneutralizowany israelczyk !
go_ral
Izrael to Rosja bliskiego wschodu. Jezeli ktos stoi po stronie ukraincow to powinien stac tez po stronie Palestynczykow bo niestety Palestynczycy zostali okradzeni ze swojego kraju

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki