REKLAMA

Atak terrorystyczny w Szwecji. Nożownik ranił osiem osób

2021-03-03 19:20, akt.2021-03-03 20:10
publikacja
2021-03-03 19:20
aktualizacja
2021-03-03 20:10
Shutterstock

Osiem osób zostało rannych, w tym kilku ciężko, w wyniku ataku nożownika w miejscowości Vetlanda w południowej Szwecji - podała lokalna policja. Wszczęto śledztwo w sprawie ataku terrorystycznego.

Domniemany sprawca to 20-letni mężczyzna, który w czasie zatrzymywania został postrzelony przez policję. Według gazety "Expressen" przebywa obecnie w szpitalu; nie wiadomo, jaki jest jego stan zdrowia.

Do ataku doszło po południu w centrum 20-tysięcznej Vetlandy w pobliżu dworca kolejowego. Ruch pociągów został wstrzymany, a obszar, na którym miał miejsce atak - zamknięty. Początkowo policja prowadziła śledztwo pod kątem usiłowania zabójstwa kilku osób, następnie podwyższono rangę sprawy.

"Prowadzący śledztwo zdecydował, że zdarzenie powinno zostać uznane za przestępstwo terrorystyczne" - oświadczył rzecznik szwedzkiej policji Thomas Agnevik.

W związku z wydarzeniami w miejscowości Vetlanda z policją współpracują szwedzkie służby specjalne SAPO.

Szwedzki minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg oświadczył, że "są to przerażające wydarzenia". "Myślami jestem z ofiarami i ich bliskimi. W tej chwili nie jest jasne, co się stało i jaki był powód" - powiedział Damberg.

Ze Sztokholmu Daniel Zyśk

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
niedorzeczny
A co to jest, ten nożownik? Czy to jakaś nowa religia? Bo jeśli tak, to może Bankier powinien być za taki artykuł oskarżony o dyskryminację na tle religijnym.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
lorelie
Wyjdzie Breivik...a wtedy biada wam :)
lorelie
Co na to tokartchuk ? Czekamy na komentarz !! Czy ktoś rozliczy lewaków za antybiala retorykę? Za nawoływanie do przestania bycia" zbyt bialymi" jak na szkoleniach coca-coli ? W każdej reklamie w białych krajach musi być afrykanczyk , kto to reżyseruje?
jes
Czy też macie wrażenie, że materiał jakby niepełny? Że brak ważnych informacji jak narodowości, pochodzenia? Bo coś mam takie przeczucie, że nie był to wyskok Wikinga tylko raczej miłośnika kóz.
abcx
Pewnie jakiś biedy przybysz z Afryki który nie wytrzymał stresu związanego z pracą... jak widać to nieludzkie kazać tym uchodźcom pracować, nie wytrzymują tego psychicznie i się załamują.
wizytator
Mogli podać chociaż karnację. Albo czy się zdążył opalić.
and00
Kiedyś podawano imię i literę nazwiska, zresztą teraz też jak jest biały, albo ma europejskie imię, a jak cygan to nawet obywatelstwo w formie narodowości np: Polak Jacek W. ukradł...

Powiązane: Terroryzm

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki