REKLAMA

Atak hakerski w Norwegii. Nie działają strony części urzędów i identyfikatora cyfrowego Bank ID

2022-06-29 13:30
publikacja
2022-06-29 13:30
Atak hakerski w Norwegii. Nie działają strony części urzędów i identyfikatora cyfrowego Bank ID
Atak hakerski w Norwegii. Nie działają strony części urzędów i identyfikatora cyfrowego Bank ID
/ Bank ID

Po zamieszczonym na Telegramie ostrzeżeniu rosyjskiej grupy hakerskiej Killnet o planowanym ataku na norweskie instytucje w środę przestały działać m.in. strony Norweskiej Inspekcji Pracy oraz identyfikatora cyfrowego Bank ID.

Według gazety "Dagbladet" w środę rano hakerzy opublikowali zdjęcie szefowej norweskiej dyplomacji Anniken Huitfeldt, przerobione na postać z bajki "Czarownica" Disneya, które podpisano "Mrs Error", a następnie podano listę celów, wśród nich policję oraz urząd migracyjny.

Powiązana z Rosją grupa Killnet na początku tygodnia przeprowadziła atak na państwowe instytucje na Litwie w odwecie za ograniczenie przez Litwę tranzytu z i do Kaliningradu.

Publiczny nadawca NRK podkreślił, że w "przypadku Norwegii powód wydaje się podobny". Na Telegramie hakerzy odnieśli się do artykułu, w którym norweskie władze odmówiły rosyjskiej firmie wydobywczej, działającej na arktycznym archipelagu Svalbard, zgody na transport przez terytorium Norwegii.

Inny podawana przez norweskie media przyczyna ataków to postawa pochodzącego z Norwegii sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga, który ogłosił we wtorek podpisanie porozumienia między Szwecją, Finlandią a Turcją w sprawie wejścia tych krajów do Sojuszu.(PAP)

zys/ akl/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
xiven
wraz z obaleniem globalistów nastapi nowa-stara epoka której jedną z cech będzie powrotna analogizacja systemów strategicznych, jak np przywracanie pieniądza fizycznego i manualnych sterowań np w elektrowni aby ograniczyć szkody wyrządzane przez broń wytwarzającą elektroimpulsy czy hakerów
vskritsk
Obszerna automatyzacja to beznadziejne ryzyko. Kwestia czasu dopóki takie systemy nie zostane zaatakowane.
grab
A co słychać z cyber armią NATO?
tomitomi
no proszę , a tak zdigitalizowane państwo ! i problemy .
...a my analogowo i na luzie ,,,
zoomek
Pozatrudniali tych śniadych informatyków?
Lekarzy, inżynierów?

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki