REKLAMA

Asbis kupuje 20 proc. udziałów Embio Diagnostics za 1 mln ero

2021-12-13 08:32
publikacja
2021-12-13 08:32
Asbis kupuje 20 proc. udziałów Embio Diagnostics za 1 mln ero
Asbis kupuje 20 proc. udziałów Embio Diagnostics za 1 mln ero
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Asbis kupuje 20 proc. udziałów spółki Embio Diagnostics za 1 mln ero - podała spółka w komunikacie prasowym.

Embio Diagnostics to cypryjska firma biotechnologiczna, która projektuje i rozwija oparte na biosensorach innowacyjne urządzenia służące do szybkiej diagnostyki w zakresie bezpieczeństwa żywności, badania jakości powietrza i badań środowiskowych. Firma stworzyła też przenośne urządzenia, które mogą być stosowane w branży medycznej do szybkiego wykrywania i diagnostyki SARS-CoV-2.

"Tak jak zapowiadaliśmy, jesteśmy otwarci na ciekawe inwestycje, które wpisują się w nasze innowacyjne DNA. EMBIO Diagnostics działa na perspektywicznym rynku bezpieczeństwa żywności, badań środowiskowych oraz szybkiego wykrywania bakterii i wirusów, w tym SARS-COV-2. Zarząd firmy ma bardzo duże doświadczenie w dziedzinie biotechnologii i jest zdeterminowany do dalszego rozwoju firmy. Inwestujemy w rozwój bardzo innowacyjnych technologii, które wpisują się w obecne globalne potrzeby – szybkiej i skutecznej diagnostyki SARS-COV-2 oraz bezpieczeństwa żywności i badań środowiskowych. Jestem przekonany, że dzięki wprowadzeniu tych innowacyjnych urządzeń do naszych kanałów dystrybucji, EMBIO Diagnostics osiągnie globalny sukces, którego również my, jako udziałowcy spółki, będziemy beneficjentami" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes Asbisu Serhei Kostevitch.

"Opracowujemy unikalne rozwiązania oparte na biotechnologii, które mogą znacząco poprawić nasze codzienne życie, a na pewno podnieść jego jakość. Cieszymy się, że inwestor strategiczny i innowator, jakim jest ASBIS, wspiera nas swoimi wielopoziomowymi zasobami. Innowacja i potrzeba dostarczania innowacyjnych produktów, technologii, które poprawiają nasze codzienne życie, to misja, która łączy ASBIS i EMBIO Diagnostics. Nasza wizja dostarczania klientom najlepszych w branży rozwiązań do monitorowania uczyniła nas partnerami. Ponadto, dzięki rozległej geograficznej obecności ASBIS oraz rozbudowanym strukturom sprzedaży w 56 krajach na całym świecie, komercjalizacja naszych urządzeń będzie znacznie szybsza. Mamy ambitne plany rozwojowe, dlatego jestem przekonany, że nasza współpraca przyniesie obu stronom wymierne korzyści" – powiedział założyciel i CEO EMBIO Diagnostics Ltd Constantinos Loizou. (PAP Biznes)

epo/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki