Artur Soboń sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Artur Soboń został sekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych i pełnomocnikiem rządu ds. instrumentów finansowania rozwoju gospodarczego państwa - poinformował Soboń na Twitterze.

Wcześniej od lutego 2018 r. był m.in. sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiadał m.in. za program Mieszkanie plus. Następnie od listopada 2019 roku - po przekształceniu MIiR - pracował w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Jak podano na stronie MFiPR od 2001 roku Soboń był związany z Urzędem Miasta Świdnik. W latach 2006-2010 radny powiatu, a w okresie 2010-2015 radny sejmiku województwa lubelskiego. W 2015 roku został posłem (PiS). "W ramach aktywności poselskich pełni funkcję Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Reindustrializacji Polski oraz Przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Lotników Polskich. Członek komisji obrony narodowej i finansów publicznych" - czytamy.

Soboń jest absolwentem Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, a także studiów podyplomowych z zakresu prawa Unii Europejskiej na UMCS oraz rachunkowości i finansów na KUL.

Źródło: PAP Biznes

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.