Bumech poinformował o zmianach na stanowisku prezesa. Po rezygnacji Andrzeja Buczaka spółka szybko powołała nowego sternika, którym został były górnik KGHM-u.


Andrzej Buczak, złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień 9 września 2022 roku, wskazując jako powód swojej decyzji względy osobiste – podał Bumech w komunikacie. Funkcję pełnił od lipca 2020 r.
Jednocześnie, od 10 września rada nadzorcza spółki powołała na prezesa zarządu pana Artura Siewierskiego. Nowy prezes złożył stosowne oświadczenia m.in. o nie wykonywaniu działalności konkurencyjnej względem Bumechu, czy o braku figurowania w rejestrze dłużników niewypłacalnych.
Spółka w komunikacie zamieściła krótki biogram nowego prezesa, z którego wynika, że pracę zawodową rozpoczynał jako górnik w KGHM Polska Miedź w zakładzie górniczym Rudna. Następnie został analitykiem finansowym w Polkomtelu. Pracował później na stanowisku starszego specjalisty ds. controllingu w Invest Banku. Od wielu lat był związany ze spółką ŁZG Łęczyca, a od 2013 roku pełnił w niej funkcję Prezesa Zarządu.
Artur Siewierski to, jak donosi Puls Biznesu, syn Stanisława Siewierskiego, byłego prezesa KGHM-u. Kierował on firmą w latach 1995-1999, z poparciem koalicji SLD - PSL. Wcześniej i później był też jego wiceprezesem. Za jego kadencji KGHM wszedł na giełdę w lipcu 1997 r.
Siewierski posiada wykształcenie wyższe z dziedziny prawa, ekonomii oraz techniczne. Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ukończył Handel Zagraniczny, uzyskując tytuł licencjata. Posiada również tytuł magistra prawa zdobyty w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie. Odbył także studia techniczne na Université Laval Engineering Department oraz uzyskał stopień MBA na University of Strathclyde/Uniwersytet Gdański - informuje spółka.
Bumech to jedna najpopularniejszych polskich spółek na GPW w ostatnich miesiącach. Na fali węglowej hossy, jej akcje podrożały tylko w tym roku o blisko 300 proc. Spółka produkuje maszyny górnicze, ale jest też w posiadaniu, jako jedyny podmiot z giełdy bez udziału państwa, kopalni węgla kamiennego – PG Silesia.
Zyski wypracowane na sprzedaży węgla pozwoliły spółce spłacić z wyprzedzeniem wierzytelności układowe, co otwarło drogę do wypłaty dywidendy swoim akcjonariuszom, której termin płatności ustalono na 10 października 2022 roku.
MKu