REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Zmiana prezesa w Bumechu. Stanowisko objął były górnik KGHM-u

2022-09-09 15:30
publikacja
2022-09-09 15:30

Bumech poinformował o zmianach na stanowisku prezesa. Po rezygnacji Andrzeja Buczaka spółka szybko powołała nowego sternika, którym został były górnik KGHM-u.

Zmiana prezesa w Bumechu. Stanowisko objął były górnik KGHM-u
Zmiana prezesa w Bumechu. Stanowisko objął były górnik KGHM-u
fot. Sunshine Seeds / / Shutterstock

Andrzej Buczak, złożył rezygnację z pełnionej funkcji ze skutkiem na dzień 9 września 2022 roku, wskazując jako powód swojej decyzji względy osobiste – podał Bumech w komunikacie. Funkcję pełnił od lipca 2020 r.

Jednocześnie, od 10 września rada nadzorcza spółki powołała na prezesa zarządu pana Artura Siewierskiego. Nowy prezes złożył stosowne oświadczenia m.in. o  nie wykonywaniu działalności konkurencyjnej względem Bumechu, czy o braku figurowania w rejestrze dłużników niewypłacalnych.

Spółka w komunikacie zamieściła krótki biogram nowego prezesa, z którego wynika, że pracę zawodową rozpoczynał jako górnik w KGHM Polska Miedź w zakładzie górniczym Rudna. Następnie został analitykiem finansowym w Polkomtelu. Pracował później na stanowisku starszego specjalisty ds. controllingu w Invest Banku. Od wielu lat był związany ze spółką ŁZG Łęczyca, a od 2013 roku pełnił w niej funkcję Prezesa Zarządu.

Artur Siewierski to, jak donosi Puls Biznesu, syn Stanisława Siewierskiego, byłego prezesa KGHM-u. Kierował on firmą w latach 1995-1999, z poparciem koalicji SLD - PSL. Wcześniej i później był też jego wiceprezesem. Za jego kadencji KGHM wszedł na giełdę w lipcu 1997 r. 

Siewierski posiada wykształcenie wyższe z dziedziny prawa, ekonomii oraz techniczne. Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu ukończył Handel Zagraniczny, uzyskując tytuł licencjata. Posiada również tytuł magistra prawa zdobyty w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie. Odbył także studia techniczne na Université Laval Engineering Department oraz uzyskał stopień MBA na University of Strathclyde/Uniwersytet Gdański - informuje spółka. 

Bumech to jedna najpopularniejszych polskich spółek na GPW w ostatnich miesiącach. Na fali węglowej hossy, jej akcje podrożały tylko w tym roku o blisko 300 proc. Spółka produkuje maszyny górnicze, ale jest też w posiadaniu, jako jedyny podmiot z giełdy bez udziału państwa, kopalni węgla kamiennego – PG Silesia.

Zyski wypracowane na sprzedaży węgla pozwoliły spółce spłacić z wyprzedzeniem wierzytelności układowe, co otwarło drogę do wypłaty dywidendy swoim akcjonariuszom, której termin płatności ustalono na 10 października 2022 roku.  

MKu

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Otwórz konto firmowe mBiznes Standard w mBanku wraz z kartą firmową np. Mastercard i zyskaj 350 zł premii

Komentarze (19)

dodaj komentarz
and00
A to źle czy dobrze?
Bo dyrektorem szpitala jest zazwyczaj lekarz
a premierem mgr historii (choć ostatnio z podyplomówką i MBA z ekonomii)
chudy_january
historycy rządzą !
historyk - premier - Tusk
historyk - prezydent - Komorowski
itp.
pakamera odpowiada chudy_january
Wydziały Historii na Uniwersytetach kończyli najczęściej aktywni działacze partyjni,bo to najłatwiejsze studia,a tytuł magistra najłatwiej było zdobyć.Ci bardziej ambitni szli na Prawo.
podatnik-
podaje „Puls Biznesu”. Cały artykuł można przeczytać na stronie LUBIN PL
"Przekręty, prokuratura i działacze PiS Prokuratura zajęła się notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych spółką Blumech, świadczącą usługi dla górnictwa. Jak sugeruje „Puls Biznesu”, w spółce mogło dojść do nadużyć finansowych na dużą skalę. Istotny
podaje „Puls Biznesu”. Cały artykuł można przeczytać na stronie LUBIN PL
"Przekręty, prokuratura i działacze PiS Prokuratura zajęła się notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych spółką Blumech, świadczącą usługi dla górnictwa. Jak sugeruje „Puls Biznesu”, w spółce mogło dojść do nadużyć finansowych na dużą skalę. Istotny jest tu wątek lubiński – w sprawę zamieszany jest były starosta lubiński oraz jego kuzynka, szefowa ścinawskiej Fundacji „Przystań”. Oboje to działacze Prawa i Sprawiedliwości. Dorota Giżewska i Marcin Sutkowski(35% udziałów w Bumechu)"
waldek1944
jeszcze przeczytaj datę tego artykułu. Już bumech i akcjonariusze ponieśli za to srogą karę.
5th_element
Wszystko się zgadza, generał Pytał miał rację.
chudy_january
jest masę spółek co upadło bo prezesami byli "mgr ekonomii", czy "dr ekonomii". Na liście 100 najbogatszych Polaków też próżno szukać "ekonomistów"....
No był tam kiedyś dr ekonomii Leszek Czarnecki...!
wic
świetnie! Górnicy mieli się przebranżawiać i jak widać dają radę!
niederfurzdorf
Ciekawy tytuł. Ma zapewne zachęcać do szczucia. No były górnik prezesem???? Przekracza możliwości wyobrażni autora tytułu. Pan może sobie poczyta, że założyciel znanej marki ekskluzywnej odzieży żeglarskiej Henri LLoyd to BYŁY PRACOWNIK FIZYCZNY magazynu, niejaki Henryk Strzelecki.
wizytator
Też tak sądzę.
Syn byłego prezesa zaczynał z nizin. Nawet ciekawe. Może chociaż ma pojęcie o tym czym będzie zarządzał.

Powiązane: Górnictwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki