REKLAMA

Artur Cieślik zostanie nowym wiceprezesem PGNiG

2021-03-02 16:32, akt.2021-03-02 20:13
publikacja
2021-03-02 16:32
aktualizacja
2021-03-02 20:13
Artur Cieślik zostanie nowym wiceprezesem PGNiG
Artur Cieślik zostanie nowym wiceprezesem PGNiG
fot. Piotr Guzik / / FORUM

Artur Cieślik złożył we wtorek rezygnację z pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu ds. strategii i rozwoju Grupy Lotos ze skutkiem na koniec dnia 15 marca 2021 roku - poinformowała gdańska spółka we wtorkowym komunikacie.

"Jako powód rezygnacji Pan Artur Cieślik wskazał powołanie go do pełnienia funkcji wiceprezesa zarządu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa" - napisano w komunikacie. Funkcję tę ma sprawować od 16 marca tego roku.

Artur Cieślik jest absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z University of Florida Fredric G. Levin College of Law, Center for American Law Studies. Uczestnik studiów podyplomowych Executive Master of Business Administration organizowanych przez Uniwersytet Gdański we współpracy z Gdańską Fundacją Kształcenia Menedżerów oraz Porto Business School.

Od roku 2018 był związany z PKN Orlen, gdzie wykonywał obowiązki doradcy zarządu oraz dyrektora wykonawczego ds. strategii. W czasie swojej pracy Orlenie odpowiadał m.in. za proces uzyskania pozytywnej warunkowej decyzji Komisji Europejskiej w sprawie zgody na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez PKN Orlen, kontroli nad Grupą Lotos, opracowanie i realizację strategii, nadzór nad realizacją projektów strategicznych oraz przygotowanie i realizację inwestycji kapitałowych.

Lotos to polska grupa kapitałowa i drugi co do wielkości koncernów naftowy w Polsce. Wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii oraz na Litwie. Należy do niego rafineria w Gdańsku. Lotos to także sieć ponad 500 stacji paliw w Polsce. Jako sprzedawca detaliczny i hurtowy, zaopatruje w paliwa blisko jedną trzecią polskiego rynku. Zajmuje też pozycję drugiego spedytora kolejowego w kraju. Firma jest też czołowym producentem asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki