Armia Ukrainy ewakuuje część jednostek z Krymu

Ukraińskie Ministerstwo Obrony zapowiada ewakuację niektórych jednostek z Krymu. Jeden oddział już teraz opuszcza półwysep.

Minister obrony Ihor Teniuch poinformował, że ostateczna decyzja zostanie podjęta w najbliższym czasie. Ewakuacja dotyczy nie tylko żołnierzy, lecz także ich rodzin.

Ihor Teniuch powiedział przy tym, że niektórzy dowódcy przejętych przez Rosjan okrętów zignorowali rozkazy sztabu w Kijowie. Mimo że mieli możliwość stosowania broni, nie zrobili tego. Minister podkreślił, że nie jest prawdą, iż mogą oni się bronić jedynie pałkami, jak twierdzą sami marynarze, którzy skarżyli się przy tym, że nie mają broni.

Z kolei komandosi z obwodu dniepropietrowskiego, którzy od lutego stacjonowali w Perewalnym koło Symferopola opuszczają tamtejszą bazę. Wraz z bronią i sprzętem wojskowym udają się z powrotem do swojej macierzystej jednostki.

Ukraińskie wojsko zostało zneutralizowane właściwie we wszystkich najważniejszych bazach na Krymie. Wczoraj Rosjanie przejęli ostatecznie lotnisko w Belbeku oraz bazę w Nowofedoriwce. Rosyjskich żołnierzy wspomagała tam miejscowa ludność, wykorzystywana jako żywe tarcze. Pomagali też kozacy i dresiarze.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Piotr Pogorzelski/Kijów/kl

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj