REKLAMA

Aresztowano policjantkę, która zastrzeliła czarnoskórego mężczyznę

2021-04-14 19:35
publikacja
2021-04-14 19:35
Reuters

Policjantka Kim Potter, która w niedzielę śmiertelnie postrzeliła na przedmieściach Minneapolis młodego Afroamerykanina, została w środę aresztowana pod zarzutem zabójstwa drugiego stopnia - poinformowało biuro ds. zatrzymań amerykańskiego stanu Minnesota.

Zgodnie z prawem stanowym, aby udowodnić, że sprawca winny jest zabójstwa drugiego stopnia prokuratura musi wykazać, że podjął on "nierozważne ryzyko" i dopuścił się zaniedbania, które zostało ocenione jako przestępstwo. Maksymalny wymiar kary za takie zabójstwo to 10 lat więzienia i grzywna wysokości 20 tys. dolarów - wyjaśnia Reuters.

20-letni Daune Wright został zastrzelony przez Potter podczas próby zatrzymania go na ulicy w związku z nakazem aresztowania.

W poniedziałek policja opublikowała film z kamer funkcjonariuszy, na którym widać, jak po usłyszeniu, że zostaje zatrzymany w związku z nakazem aresztowania, Wright zaczyna stawiać opór i próbuje wsiąść z powrotem do swojego samochodu; następnie Potter wyjmuje pistolet i grozi mężczyźnie, że użyje paralizatora.

Po chwili pada strzał. Kiedy Wright odjeżdża, Potter krzyczy, że go postrzeliła. Samochód, którym kierował mężczyzna, zderzył się z innym kilka przecznic dalej, a Wright zmarł niedługo potem w wyniku rany postrzałowej w klatkę piersiową.

Na przedmieściach Minneapolis, pomimo godziny policyjnej, doszło we wtorek wieczorem do kolejnych starć z policją podczas protestów przeciwko zastrzeleniu Wrighta. Była to trzecia z kolei noc gwałtownych demonstracji, które przeradzają się w zamieszki. (PAP)

fit/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
mooooo
Usa kraj wieloetniczny tygiel świata obok hindusa mieszka żyd a po drugiej stronie ulicy Latynos a tylko do murzynów strzelają bo murzynom należy się więcej jak innym
demeryt_69
W bardzo podobnej sytuacji 43-letni czarny Keith Scott został postrzelony 20. września 2016 w Charlotte, Płn. Karolina, przez czarnego policjanta Brentley'a Vinsona.

W efekcie wielodniowych 'protestów' zorganizowanych przez Black oLives Matter centrum Charlotte zostało doszczętnie
W bardzo podobnej sytuacji 43-letni czarny Keith Scott został postrzelony 20. września 2016 w Charlotte, Płn. Karolina, przez czarnego policjanta Brentley'a Vinsona.

W efekcie wielodniowych 'protestów' zorganizowanych przez Black oLives Matter centrum Charlotte zostało doszczętnie zdewastowane.
abcx
Chyba trzeba być nieodpowiedzialnym durniem żeby będąc białym chodzić patrolować ulice w Minneapolis, no chyba że ci policjanci zarabiają milony $ to można rozważyć czy warto podejmować ryzyko...
kamillt
USA w skrócie:
Biała Australijka zabita przez czarnego policjanta z premedytacją - protesty o uwolnienie policjanta.
Czarny kryminalista zabity nieumyślnie przez białą policjantkę - niszczenie miasta przez kilka dni.
Niedługo lewactwo będzie robić to samo w Polsce, pora powiedzieć dość nim będzie za późno.
pkc
dość trzeba też powiedziec ekolewactwu vege i tęczowemu lewactwu LPG

Powiązane: Protesty i zamieszki w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki