REKLAMA

Aresztowano mężczyznę, który ukradł pół miliona złotych z rachunku bankowego

2020-11-22 14:04
publikacja
2020-11-22 14:04
fot. Anatol Chomicz / FORUM

Policjanci z Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie) zatrzymali podejrzanego o kradzież pół miliona złotych z konta bankowego. Drugi sprawca od roku siedzi w areszcie - poinformowała mł. asp. Małgorzata Lewandowska.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Rawy Mazowieckiej zatrzymali współsprawcę kradzieży z włamaniem na konto bankowe należące do jednego z przedsiębiorców z powiatu piotrkowskiego (Łódzkie) - podała mł. asp. Małgorzata Lewandowska z rawskiej policji.

"W 2018 roku łupem sprawców padło pół miliona złotych, które wypłacono z jednego z banków na terenie powiatu rawskiego" - przypomniała. Dodała, że ponad rok temu policjanci zatrzymali pierwszego z mężczyzn, do którego należał rachunek bankowy, na który skradzione pieniądze zostały przelane i który wypłacił je z banku. 24–letniego mieszkańca Warszawy aresztowano.

Rawscy policjanci nadal jednak poszukiwali drugiego sprawcy. "Doprowadziło to do zatrzymania 28–letniego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego, któremu prokurator także przedstawił zarzut kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Aresztowano go na 3 miesiące" - podała Lewandowska.

Obu mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia. (PAP)

autor: Hubert Bekrycht

hub/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
santoriusz
wielokrotnie karany mandatami przestępca za zabicie na pasach matki i córki dostaje w pierwszej instancji 2 lata, tych dwóch za kradzież z włamaniem jest zagrożonych do 10 lat mimo że pieniądze zapewne były ubezpieczone przez bank. Dziwne to jest, widać pieniądze mają priorytet przed ludzkim życiem.
wallyglow
A rozumiesz, że czym innym jest kara grożąca a kara wymierzona? Kara za wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym zależy od stopnia zawinienia sprawcy a nie od liczby zabitych i ich wieku. Na pasach też można wtargnąć przed nadjeżdżający samochód...
jes
Typowe podejście do prawa - nazwijmy to prasowo-internetowym rozumieniem prawa.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki