Areszt reprywatyzacyjny zastąpi kaucja

Trzy osoby zamieszane w aferę reprywatyzacyjną: adwokat Grzegorz M., była urzędniczka resortu sprawiedliwości Marzena K. i biznesmen skupiający roszczenia Janusz P. mogą już w środę opuścić areszt - pisze środowa "Rz". To konsekwencja wtorkowej decyzji Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu.

(YAY Foto)

Pierwszego października wrocławski sąd przedłużył na kolejne trzy miesiące areszt wskazanej trójki podejrzanych o udział w tzw. dzikiej reprywatyzacji. Środek ten jednak zastosował z zastrzeżeniem, że ulegnie zmianie na tzw. areszt kaucyjny z chwilą wpłaty do 30 października miliona złotych przez podejrzanych Marzenę K. i Janusza P. oraz dwóch milionów złotych przez Grzegorza M. tytułem poręczenia majątkowego - podaje dziennik.

To rozstrzygnięcie zaskarżyła we wtorek Prokuratura Regionalna we Wrocławiu. Skarżąc postanowienie, prokurator zwrócił się dodatkowo z wnioskiem o wstrzymanie wykonania orzeczenia do czasu jego prawomocnego rozstrzygnięcia przez sąd odwoławczy. Okazuje się, że bezskutecznie - informuje gazeta.

"Sąd apelacyjny nie zdecydował się wstrzymać wykonania wskazanego postanowienia. To zaś oznacza, że podejrzani będą mogli opuścić areszt po wpłacie poręczenia" - powiedział "Rz" adwokat Radosław Baszuk, obrońca Grzegorza M.

Grzegorz M. będzie mógł prawdopodobnie opuścić więzienie w środę. Kwota poręczenia majątkowego została przelana na konto prokuratury.(PAP)

nmk/ wus/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 and00

Zarzuty bodaj na 40.000.000 zł a kaucja 1mln. Genialne
Kaucja powinna być większa niż warowność zarzutów, inaczej to nie ma sensu.
Dać im po 50, albo 100 mln kaucji, a tak zapłacili z z kieszonkowych i się śmieją.
O ile w sytuacji takich do tego prawdopodobnie zorganizowanych przekrętów powinna w ogóle być możliwość kaucji...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Do rozliczenia PIT 2018 zostało:

WCZYTAJ TWÓJ E-PIT