Areszt dla zakażonego mężczyzny, bo poszedł kupić alkohol

Mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem, który oddalił się w poniedziałek ze szpitala przy ul. Wołoskiej został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące - poinformował w środę PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

(fot. Jacek Szydłowski / FORUM)

Jak we wtorek informował PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, w poniedziałek 61-letni mężczyzna z potwierdzonym koronawirusem oddalił się ze szpitala przy ul. Wołoskiej i poszedł do pobliskiego sklepu po alkohol. W placówce było dwóch klientów.

W związku z tym mokotowska policja zwróciła się z apelem w sprawie poszukiwanego klienta sklepu przy ul. Wołoskiej 78, który mógł mieć kontakt z zakażonym. We wtorek popołudniu na komendę przy ul. Malczewskiego w Warszawie osobiście zgłosił się poszukiwany od mężczyzna, który miał kontakt z osobą zakażoną koranawirusem. Policjanci zgłosili ten fakt do inspekcji sanitarnej.

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Zmiany w sklepach i przy wyjściach z domów

Rząd wprowadza nowe obostrzenia. Zmiany w sklepach i przy wyjściach z domów

Rząd po posiedzeniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń w walce z koronawirusem. Na tę chwilę będą one obowiązywać od 1 kwietnia przez najbliższe dwa tygodnie, ale zapowiedziano, że możliwe jest ich przedłużenie.

Z kolei w środę rzecznik KSP poinformował PAP, że decyzją sądu 61-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Pacjentowi z koronawirusem, który oddalił się ze szpitala przy ul. Wołoskiej, grozi do 8 lat więzienia.

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ robs/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 30 jacyna2017

Powinien sie bronić tym, że w ten sposób walczył ze 'znienawidzonym rządem PiS' i dyktaturą w obronie wolności i konstytucji! Byłoby równie wiarygodne co ujadanie 'wolnych mediów' typu GW/ TVN, onecików, POlitycznych szKOdników i przez nich zapienionych jednostek!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne