REKLAMA

Areszt dla mężczyzn za wysadzenie w powietrze bankomatów. Mieli ukraść ponad 1,5 mln zł

2021-04-12 06:31, akt.2021-04-12 07:57
publikacja
2021-04-12 06:31
aktualizacja
2021-04-12 07:57
fot. Dawid Lukasik / FORUM

Do 10 lat więzienia grozi czterem podejrzanym o wysadzenie w marcu sześciu bankomatów na terenie kilku województw i kradzież łącznie ponad 1,5 mln zł. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani – przekazała w poniedziałek PAP poznańska prokuratura.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował PAP, że m.in. według ustaleń funkcjonariuszy kryminalnych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu czterej podejrzani, mieszkańcy woj. lubuskiego w wieku od 38 do 43 lat, wysadzili w powietrze sześć bankomatów.

"Do tego celu użyli łatwopalnego gazu, który po wpompowaniu do wnętrza bankomatu, powodował jego eksplozję i uszkodzenie, ułatwiając dostęp do zgromadzonej w nim gotówki. Działając w ten sposób zabrali pieniądze w łącznej kwocie ponad 1,5 mln zł oraz uszkodzili mienie o wartości prawie 200 tys. zł" – opisał prokurator.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu nadzoruje postępowanie dotyczące kradzieży z włamaniem do bankomatów dokonanych w okresie od 2 do 23 marca na terenie woj. wielkopolskiego, lubuskiego, pomorskiego, śląskiego i dolnośląskiego. Na polecenie śledczych w środę zatrzymano Mariusza G., Marka S., Sławomira B. oraz Krzysztofa R.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu przy dokonaniu trzech kradzieży z włamaniem oraz dwukrotnego usiłowania zaboru pieniędzy z bankomatów, przy zastosowaniu metody "na wybuch". Zarzucono im również uszkodzenie mienia oraz działania w warunkach recydywy. "Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im włamań i kradzieży" – wskazał prok. Wawrzyniak.

"W trakcie przeszukania pomieszczeń i osób, funkcjonariusze policji ujawnili, a następnie zabezpieczyli telefony komórkowe, butlę gazową oraz samochód marki Porsche Cayenne, którym poruszali się podejrzani podczas popełnienia zarzucanych im przestępstw. Policjanci zajęli także pieniądze w kwocie 100 tys. euro" – dodał.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych na okres trzech miesięcy. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.(PAP)

Autor: Szymon Kiepel

szk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Otwórz iKonto Biznes w Alior Banku, spełnij warunki promocji i zgarnij 300 zł od Bankier.pl i do 1500 zł od Alior Banku.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki