REKLAMA

Areszt dla mężczyzn za włamanie i próbę kradzieży bankomatu

2020-10-27 16:50
publikacja
2020-10-27 16:50
fot. Daniel Dmitriew / FORUM

Na dwa miesiące aresztował tymczasowo sąd trzech mężczyzn, którzy włamali się do wnętrza sklepu, w którym znajdował się bankomat. Próbowali ukraść całe urządzenie, co im się nie udało. Grozi im do za to do 10 lat więzienia.

Podkomisarz Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji poinformował, że do przestępstwa doszło kilka dni temu w jednym z marketów w powiecie lubińskim.

Wyjaśnił, że sprawcy, by dostać się do bankomatu zamontowanego w przedsionku sklepu, najpierw wyłamali drzwi do marketu, a następnie próbowali ukraść całe urządzenie znajdujące się w ścianie budynku. Nie udało im się zabrać ani bankomatu, ani wyciągnąć z niego gotówki.

"Ustalenia policjantów, a także dowody w postaci zabezpieczonych śladów, analiza zebranych materiałów, współpraca i wymiana informacji pomiędzy funkcjonariuszami lubińskiej komendy, pozwoliły na wytypowanie trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym przestępstwem" - powiedział policjant.

Dodał, że do zatrzymania podejrzanych doszło w jednym z mieszkań na terenie powiatu górowskiego trzy dni po zdarzeniu. "Wszyscy podejrzani w tej sprawie przebywali u konkubiny jednego z nich. Funkcjonariusze zmuszeni byli wejść do środka siłowo, gdyż pomimo wyraźnych poleceń, nikt nie otworzył im drzwi. Działania policjantów wsparli koledzy ze straży pożarnej w Górze" - przekazał Jabłoński.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także samochód, który posłużył sprawcom do dokonania tego przestępstwa. Jak się okazało, mężczyźni pożyczyli auto od kolegi i po włamaniu oddali uszkodzony samochód właścicielowi.

Cała trójka to mieszkańcy powiatu górowskiego w wieku 29, 31 i 34 lat. Podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora prowadzącego śledztwo i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat więzienia.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ jann/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki