REKLAMA

Areszt dla Gruzinów okradających samochody metodą "na kolec"

2019-12-02 14:52
publikacja
2019-12-02 14:52

Na trzy miesiące trafili do aresztu dwaj Gruzini podejrzani o okradanie samochodów metodą "na kolec". Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Lesznie.

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Anatol Chomicz / FORUM

Jak poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Michał Smętkowski, mężczyźni przez ostatnie miesiące kradli pieniądze i wartościowe przedmioty z samochodów.

Wyjaśnił, że sprawcy przebijali oponę w samochodzie, gdy kierowca korzystał z bankomatu. Potem śledzili trasę auta. Kiedy kierowca orientował się, że nie ma powietrza w oponie, zatrzymywał się, by zmieniać koło - najczęściej nie zamykając samochodu.

"Wówczas do działania wkraczali sprawcy kradzieży, zabierając niespostrzeżenie z pojazdu torebkę, saszetkę czy aktówkę wraz z zawartością" – podał Smętkowski.

Jak dodał, przy zatrzymanych Gruzinach znaleziono specjalne kolce służące do przebijania opon oraz przedmioty pochodzące z kradzieży.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty dokonania sześciu kradzieży pieniędzy i innych przedmiotów oraz uszkodzenia mienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Lesznie sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za zarzucane im przestępstwa grozi do pięciu lat więzienia.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ wus/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
iluminat
kto to tutaj wpuszcza i po co ? to się nie nadaje do cywilizowanego świata ! SKANDAL i cyrk.
marxs
długopis ich na pewno ułaskawi przecież to są wrogowie Rosji i Rosjan a więc nasi PISi przyjaciele
anty12
Wincyj obcokrajowcow, wincyj!! Na pewno bedzie w Polsce lepiej i bezpieczniej.
a-zet
"Za zarzucane im przestępstwa grozi do pięciu lat więzienia."

Znacznie lepiej uciąć dłonie i odesłać do Gruzji.

Powiązane: Prokuratura na tropie przestępstw

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki