REKLAMA

Arabia Saudyjska wyprzeda swoje aktywa w Ameryce?

2016-04-17 10:50
publikacja
2016-04-17 10:50

Arabia Saudyjska grozi Stanom Zjednoczonym, że wyprzeda swoje aktywa w Ameryce, warte miliardy dolarów. Stanie się tak jeśli Kongres przyjmie ustawę umożliwiającą rozliczenie Królestwa z odpowiedzialności za współudział w zamachach z 11 września.

Arabia Saudyjska wyprzeda swoje aktywa w Ameryce? / SXC

Całość saudyjskich aktywów w Stanach Zjednoczonych osiągnęła prawie 750 miliardów dolarów. Saudyjczycy grożą, że będą musieli wyprzedać papiery wartościowe jeżeli pojawi się niebezpieczeństwo zamrożenia ich przez amerykańskie sądy.

Arabska prasa szeroko opisuje ten fakt i cytuje artykuł "New York Times", w którym poinformowano, że ostrzeżenia takie sformułował ostatnio saudyjski minister. Gazeta "Gulf News" podkreśla także, że prezydent Barack Obama w najbliższym tygodniu przyjeżdża do Arabii Saudyjskiej. Będzie uczestniczył w szczycie Rady Współpracy Krajów Zatoki Perskiej. Rozmowy mają dotyczyć miedzy innymi walki z terroryzmem.

Saudyjczycy od dawna zaprzeczają, że Królestwo odegrało jakąkolwiek rolę w zamachach z 11 września. Podkreślają, że saudyjski rząd ani wysocy rangą urzędnicy nie przekazywali żadnych pieniędzy organizacjom terrorystycznym. Krytycy uważają jednak, że ta deklaracja nie wyklucza iż za przekazywaniem pieniędzy mogli stać urzędnicy niższego szczebla. Informacje na ten temat mogą znajdować się na 28 stronach tajnych materiałów ze śledztwa, które nie zostały dotąd opublikowane.

W zamachach z września 2001 roku zginęły 2974 osoby, dwudziestu czterech nadal nie odnaleziono.

IAR/Dubaj/ A.Dudzińska/ zr

Źródło:IAR
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1200 zł premii!

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~morski_WILK
dobrze bo oddadza to za bezcen jak szybko beda sie chcieli pozbyc ktos ladnie na tym zarobi miliardy
~Sensei
Sprzedadzą jak znajdą kupca.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki