Donald Trump narzeka na swojego iPhone'a

Firma Apple zdecydowała o zwiększeniu produkcji najnowszego modelu iPhone'a. Odbędzie się to jednak kosztem droższego modelu 11 Pro Max.

(fot. Jonathan Ernst / Reuters)

iPhone 11 sprzedaje się tak dobrze, że firma planuje iść za ciosem. Analityk Jun Zhang z Rosenblatt Securities donosi, że jedenastka sprzedaje się o około 15 proc. lepiej niż w analogicznym okresie iPhone XR. Z nieoficjalnych informacji wynika, że może chodzić nawet o 12 mln sprzedanych sztuk. Z tego powodu firma z Cupertino zwiększa produkcję o 1,6 mln sztuk. W tym samym momencie jednak obcina zamówienia na 2 mln egzemplarzy wersji Pro Max.

Na początku 2019 r. firma zleciła swoim dostawcom wyprodukowanie od 70 do 75 milionów sztuk iPhone’ów 11. Teraz – jak donosi Bloomberg – mają oni raczej celować w górną granicę tego pułapu

Nie wiemy, z którego modelu iPhone'a korzysta prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Tump, ale z jego ostatniego tweeta możemy wnioskować, że także i on przesiadł się na któryś z modeli X, bądź wersję 11. Na Twitterze narzeka bowiem na brak przycisku Home, kierując swoje słowa do szefa firmy Apple Tima Cooka:

Przycisk Home do 2017 roku był znakiem rozpoznawczym telefonów z nadgryzionym jabłuszkiem. Został jednak zastąpiony przez gesty. Służył m.in. do powrotu do ekranu głównego i odblokowywania urządzenia. Firma nadal sprzedaje jeden model - iPhone 8 - który w dalszym ciągu posiada przycisk Home.

Od czasu prezentacji nowych modeli iPhone'a akcje firmy rosną, a jej kapitalizacja przekroczyła 1,1 bln dolarów. 30 października Apple przedstawi wyniki finansowe. Analitycy szacują, że przychody, podobnie jak w zeszłym roku, osiągną wysokość 62,9 mld dolarów.

KWS

Źródło:
Ludzie:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 10 silvio_gesell

Zamiast przycisku powinno się po prostu naciskać na ekran. Wystarczyło użyć 3D Touch w dobrym celu.

! Odpowiedz
0 5 karbinadel

Nie, bo wtedy przypadkowym naciśnięciem nawet twój pies uruchomi telefon, nie mówiąc już o niechcianych połączeniach tyłkiem i innymi częściami ciała :)

! Odpowiedz
1 14 silvio_gesell odpowiada karbinadel

Żeby odblokować nowego iPhone jest jeszcze potrzebne rozpoznanie twarzy. Co może nie wykluczać odblokowywania tyłkiem w niektórych przypadkach, ale to już osobna kwestia czego ludzie nauczyli swój telefon. Bywa różnie. :)

! Odpowiedz
10 2 zenonn

Prezydent USA ma czas na zabawy ze smartfonem? Zwykłym ? Nieutajnionym?
Siakiś asystent d/s ajfona mu to obsługuje?

! Odpowiedz
4 30 karbinadel

Trump ma w tym wypadku rację. Wcale nie zawsze nowe znaczy lepsze. Czasami po prostu lepiej zostawić coś, co dobrze działa, zamiast wysilać się na mało funkcjonalną nowoczesność

! Odpowiedz
3 5 silvio_gesell

Inna sprawa, że Apple jest znane z nieprzemyślanych rozwiązań z których chętnie się później wycofuje - jest po co kupić nowy model.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.