Apple zapowiada nowości – zainwestuje w dom i zdrowie

Wczoraj miała miejsce konferencja Worldwide Developers 2014. Magnat z Cupertino zaprezentował tam swoje nowe rozwiązania, które wprowadzi na rynek. Rozczarowaniem był brak wzmianek o nowościach sprzętowych.

Pierwszą zapowiedzią Apple był nowy system dla komputerów stacjonarnych i przenośnych – Mac OS X Yosemite. Z prezentowanych materiałów płynie wniosek, że Apple dąży do ujednolicenia systemów komputerowych i mobilnych. Specjaliści sugerują, że może być to zapowiedź wprowadzenia ekranów dotykowych w Mac-ach. Ponadto, nowy system otrzyma usprawnioną usługę iCloud do przechowywania danych w chmurze.

Nowego systemu doczekały się również smartfony. Zaprezentowany iOS 8 wyposażony został w nową metodę wprowadzania tekstu, która działa na tej samej zasadzie, co znany już Swype. W systemie zainstalowano dwie nowe aplikacje: HealthKit oraz HomeKit. Pierwsza z nich służy do zbierania i monitorowania danych o stanie zdrowia użytkownika. Możliwe będzie wysyłanie tych danych do lekarza, który za jej pomocą będzie mógł sprawdzić nie tylko naszą aktywność fizyczną, ale także historię chorób.

HomeKit z kolei jest zapowiedzią wejścia Apple w obsługę inteligentnych domów. Dzięki preinstalowanej aplikacji firma chce rozszerzyć zastosowanie smartfona o funkcję pilota do zarządzania, m.in. systemem oświetlenia, zasilania czy ogrzewania. Warto pamiętać, że w sklepie Apple oferta urządzeń z kategorii smarthome jest bardzo szeroka, więc firma ma ułatwione zadanie.

Mateusz Gawin

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~mkw

Nie zapominajmy też o dealu Apple z firmą Beats Audio, podobno Britney Spears ma reklamować ich produkty...

!
Polecane
Najnowsze
Popularne