REKLAMA

Apple usuwa lukę w systemie operacyjnym AppleWatch

2015-09-22 11:06
publikacja
2015-09-22 11:06
Apple usuwa lukę w systemie operacyjnym AppleWatch
Apple usuwa lukę w systemie operacyjnym AppleWatch
/ EastNews

Po kilku dniach od odroczenia aktualizacji systemu operacyjnego zegarka Apple Watch, koncern z Cupertino usunął lukę w oprogramowaniu i udostępnił do pobrania watchOS 2. Nowa wersja systemu rozszerza funkcjonalność inteligentnego zegarka firmy z Cupertino.

Użytkownicy Apple Watchy mogą dokonać aktualizacji za pomocą aplikacji iPhone, która zawiera funkcję "uaktualnienia". Koncern zwraca jednak uwagę, że aby przejść przez cały proces iPhone musi być podłączony do sieci bezprzewodowej, a zegarek do źródła prądu.

Jedną z głównych funkcji, zaprezentowanego w czerwcu nowego systemu operacyjnego dla inteligentnych zegarków Apple Watch, jest możliwość korzystania z aplikacji tworzonych przez strony trzecie. Mają one być przechowywane w pamięci zegarka, a nie iPhone'a. Dzięki temu programy mają działać szybciej i sprawniej. System watchOS 2 ma także funkcję Apple Pay, która działa na zasadzie elektronicznego portfela, w którym mogą się znaleźć informacje o kartach płatniczych, kredytowych czy też lojalnościowych.

W zeszłym tygodniu w polskiej aplikacji Apple Store pojawiła się dedykowana podstrona z ofertą Apple Watch. Cena zegarka rozpoczyna się od 1699 zł. Na razie nie można jednak złożyć zamówienia na najnowszy gadżet Apple.

Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty - 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały one wykonane.

Inteligentny zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika, czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Apple Watch zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Według producenta urządzenie pracuje na jednym ładowaniu do 18 godzin.

Zegarek trafił do sprzedaży 10 kwietnia 2015 r. w niewielkiej grupie krajów, wśród których nie znalazła się Polska. (PAP)

lm/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki