REKLAMA

Apple usunął z chińskiego rynku aplikację z tekstem Koranu na żądanie władz

2021-10-15 17:43
publikacja
2021-10-15 17:43
Apple usunął z chińskiego rynku aplikację z tekstem Koranu na żądanie władz
Apple usunął z chińskiego rynku aplikację z tekstem Koranu na żądanie władz
fot. BigTunaOnline /

Quran Majeed App, używana przez 35 mln muzułmanów na świecie, na żądanie władz w Pekinie została usunięta przez koncern Apple z chińskiego sklepu z aplikacjami – poinformowała w piątek BBC.

Apple wycofał dostęp do aplikacji ze względu na zawarte w niej „nielegalne treści”. Nie jest jasne, jakie zasady obowiązujące w Chinach zostały złamane. Producent Quran Majeed App podejmuje próby kontaktu z „chińską administracją cyberprzestrzeni”, by rozwiązać problem – podały media.

„Jesteśmy zobowiązani do przestrzegania lokalnych przepisów (…). Czasem pojawiają się kwestie, co do których możemy nie zgadzać się z rządami” - czytamy w zapisach, dotyczących polityki praw człowieka firmy Apple.

Aplikacja z tekstem Koranu ma w Chinach ponad milion użytkowników. Chiny są jednym z największych rynków zbytu dla produktów oferowanych przez Apple. Komunistyczna Partia Chin oficjalnie uznaje islam za jedną z religii, wyznawanych przez chińskie społeczeństwo, a zarazem władze w Pekinie są oskarżane o łamanie praw człowieka, a nawet ludobójstwo popełniane na muzułmańskiej mniejszości Ujgurów zamieszkującej region Sinciang.

Pod adresem prezesa Apple, Tima Cooka pojawiły się oskarżenia o hipokryzję widoczną w równoczesnej krytyce polityków amerykańskich i milczeniu na temat postępowania chińskich władz w tych samych kwestiach. Cook był zdecydowanym przeciwnikiem decyzji poprzedniego prezydenta USA Donalda Trumpa o niewpuszczaniu na teren Stanów Zjednoczonych obywateli siedmiu muzułmańskich państw.

W bieżącym tygodniu także inna popularna aplikacja o treściach religijnych Olive Tree's Bible App została wycofana z chińskiego rynku.

W czwartek z kolei Microsoft poinformował, że zamyka swoją sieć społecznościową LinkedIn w Chinach, twierdząc, że „konieczność dostosowania się do chińskiego państwa staje się coraz większym wyzwaniem”. Funkcjonowanie portalu prezentującego ścieżki kariery zostało wcześniej zblokowane w przypadku profili kilku dziennikarzy. (PAP)

mnw/ mal/

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (3)

dodaj komentarz
lorelie
kilka dni temu muzułmański imigrant zabił w UK posła...
lorelie
kilka dni temu muzułmański imigrant zabił Wielkiej Brytanii posła !!!
frank_deleos
To jest całe podsumowanie zachodnich koncernów. Tutaj w mediach jacy to dobrzy, popierają różnorodność, wolność wyznania, wolność poglądów no dosłownie bajka. Jeśli jednak chodzi o eurocenty to widać, że religia już nie jest ważna i od tak można odciąć od jej praktykowania milion osób. Zobaczycie za 5 lat To jest całe podsumowanie zachodnich koncernów. Tutaj w mediach jacy to dobrzy, popierają różnorodność, wolność wyznania, wolność poglądów no dosłownie bajka. Jeśli jednak chodzi o eurocenty to widać, że religia już nie jest ważna i od tak można odciąć od jej praktykowania milion osób. Zobaczycie za 5 lat to nie będą mieli oporów by firmować swoimi znakami komory gazowe i krzesła elektryczne byleby tylko wynik finansowy wzrósł o 0,00001$. Bo nie ma nic gorszego niż hipokryzja, jeśli nie zależy im na wyznawcach religii to nich nie gadają głupot w mediach .

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki