Apple prosiło dostawców o niższe ceny części do iPhone'ów

Rok ledwo się zaczął, a co rusz słychać doniesienia o kłopotach Apple'a. I dziś nie będzie inaczej - tym razem spółka miała prosić swoich dostawców o obniżenie cen na części do iPhone'ów.

(fot. Issei Kato / Reuters)

Jabłko Apple'a coraz bardziej jest nadgryzane. Koncern zapowiedział na początku roku cięcia produkcji nowych iPhone'ów o 10 proc., co było już drugą taką decyzją w ciągu ostatniego czasu. Spory wpływ na problemy giganta z Cupertino ma sytuacja na rynku chińskim, co przyznał sam Tim Cook.

- Sądzimy, że klimat gospodarczy w Chinach ucierpiał na rosnących napięciach handlowych z USA. Rosnąca niepewność wpłynęła na rynki finansowe oraz zachowania konsumentów. Jak pokazują dane rynkowe, spadek sprzedaży smartfonów w Chinach i Hongkongu był szczególnie mocny – powiedział.

Według informacji podanych przez firmę Nikkei, powołującą się na źródła analityka Arthur Liao z Fubon Securities, Apple miało prosić dostawców części do ich smartfonów o obniżki cen. Sprawa komplikuje się o tyle, że firmy te i tak już mają spore spadki, a sytuacja ta nie ulegnie zmianie w najbliższym czasie.

Foxconn - jeden z najważniejszych współpracowników Apple'a - zanotował w grudniu wynik gorszy o 8,27 proc. rdr. Catcher, producent metalowych ramek do iPhone'a X, skończył rok jeszcze gorzej, bowiem przychody były niższe aż o 28 proc. rdr.

DU

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 14 jes

Kurcze, jakie to proste. Wystarczy POPROSIĆ i kupuje się części taniej :)

! Odpowiedz
15 32 ajwaj

Chinczycy w przeciwienstwie do wychowania na "zachodzie" kumaja co sie w swiecie dzieje.
Anglosasi nie chca (jak w czasach koloniii) ich rozwoju. I sa tego efekty

! Odpowiedz
1 47 _xyz

Chciwość ma swoje granice

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne