MacBook Pro z samozapłonem? Apple ostrzega przed pożarem

2019-06-24 09:36
publikacja
2019-06-24 09:36

Apple ogłosiło, że MacBook Pro w wersji 15 cali może spowodować pożar. Zauważono, że w niektórych urządzeniach bardzo szybko przegrzewają się akumulatory. Apple bierze na siebie odpowiedzialność za wady. 

/ Pexels

15-calowe MacBooki Pro, których szczyt sprzedaży przypadł na okres od września 2015 r. do lutego 2017 r. mają zamontowane akumulatory, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia użytkowników. Gigant poinformował swoich klientów, że mogą bezpłatnie wymienić wadliwą część. 

– Bezpieczeństwo klienta jest zawsze najważniejszym priorytetem Apple, a my dobrowolnie zdecydowaliśmy się na wymianę uszkodzonych akumulatorów, bezpłatnie.  czytamy w oświadczeniu Apple.

Co należy zrobić, gdy masz w domu MacBook Pro?

Osoby posiadające 15-calowego MacBook’a Pro powinny odwiedzić stronę: apple.com/support/15-inch-macbook-pro-battery-recall. Tam uzyskają bowiem szczegółowe informacje na temat produktu. Użytkownicy muszą podać numer seryjny swojego urządzenia. Następnie system sprawdzi, czy komputer kwalifikuje się do programu wymiany.

Jeśli jesteśmy właścicielami niebezpiecznego sprzętu, wstrzymajmy się z użytkowaniem i wybierzmy jedną z opcji serwisowych. Wymiana może potrwać do 2 tygodni. Warto pamiętać o przygotowaniu kopii zapasowej danych, zanim MacBook Pro trafi do serwisu. 

Na technologii można się sparzyć

To nie pierwsza sytuacja, kiedy producent ostrzega przed tym, że jego sprzęt może zagrażać użytkownikom. Jeszcze niedawno Samsung musiał wycofać Galaxy Note 7, ponieważ jego baterie wybuchały. Biznesowa seria od Della również musiała zniknąć z rynku. I w tym przypadku mogło dojść do eksplozji urządzeń. 

Producenci starają się tworzyć jak najcieńsze urządzenia, jednak skonstruowanie smukłego sprzętu, może wiązać się z dużym obciążeniem technologii i niewątpliwie jest wyzwaniem dla inżynierów. Apple szybko zareagował i wziął na siebie koszty związane z wymianą akumulatorów w urządzeniach. 

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
xxpp
Ten artykuł to patologia.
Sprawa dotyczy jednej serii laptopów wyprodukowanych 4 lata temu. Jest to poprzednia generacja laptopów. Nie ma to nic wspólnego z konstrukcją MBP, tylko z wadliwymi bateriami. Takie rzeczy się zdarzają, bo nie sposób sprawdzić baterii nie niszcząc jej fizycznie. Skoro zapalił się JEDEN laptop,
Ten artykuł to patologia.
Sprawa dotyczy jednej serii laptopów wyprodukowanych 4 lata temu. Jest to poprzednia generacja laptopów. Nie ma to nic wspólnego z konstrukcją MBP, tylko z wadliwymi bateriami. Takie rzeczy się zdarzają, bo nie sposób sprawdzić baterii nie niszcząc jej fizycznie. Skoro zapalił się JEDEN laptop, to firma podjęłą decyzję o wymianie wszystkich baterii z danego dnia produkcji.
Sytuacja jest nieporównywalna z NOTE7 - tam wadliwa była konstrukcja telefonu, który fizycznie dziurawił ogniwa.

Apple podjęlo dzi

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki