REKLAMA

Apple na szczycie. iPhone najlepiej sprzedającym się smartfonem na świecie

2017-08-21 10:19
publikacja
2017-08-21 10:19

Jak wynika z analizy firmy Strategy Analytics, Apple znów zdominowało konkurencję i jego ostatnie modele - iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus - zostały najlepiej sprzedającymi się w II kwartale 2017 roku smartfonami na całym świecie. Następnym w kolejce jest Samsung, ale trzecia pozycja nie oznacza tego, że drepcze Apple’owi po piętach – różnica jest bowiem spora.

fot. Edgar Su / / FORUM

Technologiczni giganci, którzy zdominowali zestawienie, rywalizują ze sobą od dawna, a zwolenników jednego, jak i drugiego można znaleźć wszędzie. Jednak w tym przypadku dane nie pozostawiają złudzeń i w II kwartale bieżącego roku większą popularnością cieszyły się smartfony z logiem jabłka. Koncern sprzedał 32 miliony obu modeli, z czego nieco większą przewagę miał iPhone 7 (16,9 mln).

Najpopularniejsze modele smartfonów w II kwartale 2017 r.

Model

W milionach sztuk [mln]

Udział procentowy [proc.]

Apple iPhone 7

16,9

4,7

Apple iPhone 7 Plus

15,1

4,2

Samsung Galaxy S8

10,2

2,8

Samsung Galaxy S8+

9,0

2,5

Xiaomi Redmi 4

5,5

1,5

Reszta rynku

341,5

84,3

Na trzecim i czwartym miejscu pojawił się najnowszy model Samsunga (Galaxy 8 i Galaxy 8+), niestety koreańska firma zanotowała spore straty względem pierwszego i drugiego miejsca. Łączna ilość sprzedanych sztuk wyniosła tylko nieco ponad 19 milionów, dając tym samym Apple’owi przewagę 13 milionów sprzedanych smartfonów. Nie oznacza to jednak, że Samsung pozostał niedoceniony, wymienione wyżej modele były najlepiej sprzedającymi się telefonami z systemem Android.

Ostatnie miejsce zajmuje chiński model Xiamoi Redmi 4A, uznawany za idealny smartfon dla oszczędnych. Spółka, mimo że istnieje od 7 lat, stała się popularna stosunkowo niedawno i kojarzona jest z dosyć tanimi modelami „na każdą kieszeń”.

DU

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Szukasz pracownika? Znajdź go na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki