Aplikacje warte fortunę. Google i Apple wypłaciły 800 mld zł

Blisko 800 mld zł zarobili już twórcy aplikacji mobilnych na Androida i używany w iPhone’ach system iOS – donosi serwis theverge.com.

(fot. Armin Durgut / FORUM)

Więcej twórcom aplikacji wypłaciło Apple. Od początku działalności platformy App Store na ich konta wpłynęło już ok. 120 mld dolarów (ok. 465 mld zł).

Większe zyski twórców aplikacji wiążą się m.in. z innym modelem działalności platformy. Podczas gdy w sklepie Google Play aplikacje są najczęściej darmowe, a dochody przynoszą wyświetlane reklamy, w App Store większe znaczenie mają programy płatne.

Na spore przychody mogli liczyć także programiści piszący aplikacje dla sklepu Google Play. W ciągu ośmiu lat działalności platformy, od 2012 r. otrzymali 80 mld dolarów (ok. 310 mld zł), o czym poinformował na Twitterze wiceprezes Google, Hiroshi Lockheimer.

W tym czasie Google na prowizjach od sprzedanych programów zarobił 24 mld dolarów. Warto też mieć na uwadze, że Google nie działa na rynku chińskim.

Patrząc na rosnące zyski ze sprzedaży aplikacji na dwóch najpopularniejszych platformach, wpływy ich twórców w najbliższych latach przekroczą bilion dolarów.

MKZ

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 mealtdown

Z czego duża część poszła do kieszeni koncernów produkujących gry. Statystycznemu producentowi aplikacji po odjęciu kosztów promocji i utrzymania apek zwróciły się nakłady inwestycyjne.

! Odpowiedz
0 8 zzibi2

ok 25% prowizji, monopol sklepu.. nieźle..

! Odpowiedz
0 4 tristans

najdroższa pobieralnia apllikacji na świecie

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.