Apel do Amazona w sprawie literatury negującej Holokaust

Dyrektor bibliotek Instytutu Yad Vashem, Robert Rozett, poinformował w niedzielę, że zwrócił się do firmy Amazon o wstrzymanie sprzedaży literatury kwestionującej wymordowanie 6 mln Żydów podczas drugiej wojny światowej i w ogóle propagującej antysemityzm.

Rozett wystosował list w tej sprawie do szefa Amazona, Jeffa Bezosa, oferując zarazem swą pomoc w "powstrzymaniu szerzenia nienawiści".

Przypomniał, że mający siedzibę w Jerozolimie Yad Vashem zwracał się już w tej sprawie do Amazona, ale ten gigant handlu internetowego odmawiał zaprzestania sprzedaży obraźliwych i podżegających materiałów, powołując się na swobodę dostępu do informacji.

Rozett wyraził nadzieję, że amerykańska firma zrewiduje swe stanowisko, biorąc pod uwagę obserwowane ostatnio nasilenie się antysemickich incydentów w Stanach Zjednoczonych. Zwrócił uwagę zwłaszcza na niedawne zdewastowanie żydowskiego cmentarza z XIX wieku na przedmieściu St. Louis w stanie Missouri, gdzie zniszczono i poprzewracano ok. 170 płyt nagrobnych.

az/ ap/

Źródło: PAP
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Tom

Hol o Faust co to

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil