REKLAMA

Antyszczepionkowcy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne wioski

2022-01-29 06:00
publikacja
2022-01-29 06:00
Antyszczepionkowcy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne wioski
Antyszczepionkowcy uciekają do Paragwaju, gdzie zakładają własne wioski
fot. Jan Schneckenhaus / / Shutterstock

Kilka tysięcy obywateli państw Europy przeciwnych szczepieniom przeciw Covid-19 sprowadziło się do Paragwaju w okresie pandemii, aby w tym południowoamerykańskim kraju rozpocząć nowe życie. Według lokalnych mediów wśród przybyłych dominują obywatele państw niemieckojęzycznych.

Jak odnotował wydawany w Asuncion, stolicy Paragwaju, dziennik “Hoy”, a także portal Ultima Hora, przeciwnicy szczepionek rozpoczęli już tworzenie wsi w kilku miejscach tego kraju. Wskazały, że w gronie przybyszów przeważają obywatele Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii.

Według paragwajskich mediów największą wsią zamieszkaną przez antyszczepionkowców jest Paraiso Verde; w czasie pandemii napłynęło do niej około 3000 Europejczyków.

Z dostępnych w internecie filmów publikowanych przez przybyszów wynika, że w Paraiso Verde osadnicy żyją głównie z uprawy roli i hodowli bydła. Niektórzy wynajmują też kwatery turystom.

Paragwajscy komentatorzy wskazują, że dzięki niespodziewanemu napływowi europejskich antyszczepionkowców pracę przy budowie ich domów oraz pomocy w miejscowych gospodarstwach rolnych zyskało ponad pół tysiąca członków lokalnej populacji.

Portal Ultima Hora wskazuje, że przybywający do Paragwaju z całymi rodzinami Europejczycy kierują się głównie do departamentu Caazapa, w południowej części kraju, jednego z najbiedniejszych.

Odnotowuje, że poza niechęcią do szczepionek przeciwko Covid-19 i restrykcjom przeciwepidemicznym nowi osadnicy mają też awersję do socjalizmu i technologii 5G, a także wychowują swoje dzieci, ograniczając im do minimum kontakt z multimediami.

Marcin Zatyka (PAP)

zat/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Zyskaj 360 zł i oszczędzaj na 6% w Banku Millennium

Komentarze (34)

dodaj komentarz
ameba1
Ale ten artykuł to propagandowa papka. Aż żygać się chce. Miesza się wszystko razem i wrzuca do jednego kotła. Ograniczenie dostępu do mediów i multimediów to akurat dobra zasada. Nawet wasze tak podziwiane, naukowe gremium dało nagrodę Nobla Khanemanowi za badania nad tym zagadnieniem. Musicie chyba uznać komisje noblowską za siedzibę Ale ten artykuł to propagandowa papka. Aż żygać się chce. Miesza się wszystko razem i wrzuca do jednego kotła. Ograniczenie dostępu do mediów i multimediów to akurat dobra zasada. Nawet wasze tak podziwiane, naukowe gremium dało nagrodę Nobla Khanemanowi za badania nad tym zagadnieniem. Musicie chyba uznać komisje noblowską za siedzibę sznurów :) 5G się nie wypowiem bo nie wiem nic o tym.
I nie nazywajcie ludzi antyszczepionkowcami to są przeciwnicy eksperymentów medycznych. Jeżeli ktoś uważa nowatorskie mRNA za super rozwiązanie już na dzień dobry to współczuje :) Nauka jest od zadawania pytań i kwestionowania. Nie na darmo nowe teorie i wynalazki musza przejść próbę czasu, a eksperymenty musza być ponowione z podobnymi rezultatami i wnioskami. Widac jednak neokomunistow to nie obchodzi, bo liczy się tylko to, żeby inni byli im posłuszni. Kreowanie jednej, słusznej prawdy skończy się źle i wszyscy to wiemy. Dlatego ja osobiście przygotowuje się do ewakuacji tam, gdzie będzie mniej zamordyzmu.
3456
ile tam kosztuje taki domek z kawałkiem gruntu .
azrael
Niemcy i Austriacy już w '45 uciekali do Paragwaju, historia lubi się powtarzać :D
abcx
Noo szczepionki są super i są 100% skutecznie:
https://www.zerohedge.com/covid-19/virus-stops-every-vaccinated-person-eight-quotes-experts-aged-horribly
abcx odpowiada blind-oln
@blind-oln Specjalnie dla Ciebie mam super ofertę, nowy eksperymentalny preparat od Pfizer-a, (sam Bill Gates mieszał lewą ręką w lewą stronę w kotle) jedno opakowanie 30 tabletek tylko 999 zł a po roku stosowania stajesz się 'prawie' nieśmiertelny...
dididif
Napar jest "szczepionką", a znakowanie naparem "szczepieniem", wesoła gawęda komunistów, o miłości do komunizmu.

Jestem na Dominikanie i komunistyczna niewola jest porażająca. Oficjalnie mogę wejść tylko do małego sklepu spożywczego, w każdym innym przypadku jestem przestępcą ściganym z największą powagą
Napar jest "szczepionką", a znakowanie naparem "szczepieniem", wesoła gawęda komunistów, o miłości do komunizmu.

Jestem na Dominikanie i komunistyczna niewola jest porażająca. Oficjalnie mogę wejść tylko do małego sklepu spożywczego, w każdym innym przypadku jestem przestępcą ściganym z największą powagą komunistycznego majestatu.

Dziękuję za podpowiedź, jak już nie da rady na Dominikanie, będę spiepszał przed komunistami do Paragwaju.
langdon25
Pinokio zafunduj darmowe przeloty do Paragwaju polskim antyszczepom !!!

Zrobi się mądrzej, luźniej i zdrowiej w pislandzie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki