REKLAMA

Answear zwiększył w III kw. przychody wg MSSF o 50 proc. rdr do 233 mln zł

2022-10-05 17:18, akt.2022-10-05 19:24
publikacja
2022-10-05 17:18
aktualizacja
2022-10-05 19:24

Answear wstępnie szacuje, że sprzedaż online spółki wzrosła w III kw. rdr o 51 proc. do 244 mln zł. Przychody ze sprzedaży, według sprawozdawczości MSSF, wyniosły w tym okresie 233 mln zł, co oznacza wzrost rdr o 50 proc. - poinformowała spółka w komunikacie.

Answear zwiększył w III kw. przychody wg MSSF o 50 proc. rdr do 233 mln zł
Answear zwiększył w III kw. przychody wg MSSF o 50 proc. rdr do 233 mln zł
/ Answear

Przychody ze sprzedaży za trzy kwartały 2022 r. wyniosły 608 mln zł i wzrosły rdr o 43 proc. Sprzedaż online za 9 miesięcy wyniosła 607 mln zł i wzrosła o 38 proc. rdr.

"Mimo trudnego otoczenia rynkowego w postaci przede wszystkim dużej inflacji oraz widma recesji nasz biznes stale dynamicznie rośnie w odróżnieniu od konkurencji, która odnotowuje spadki sprzedaży. Potwierdza to zasadność naszej strategii dywersyfikacji geograficznej oraz stałego zwiększania średniej wartości zamówienia. Dodatkowo miniony kwartał był to pierwszy w tym roku pełen okres, który uwzględniał ponownie uruchomiony rynek ukraiński. Tu również pozostajemy optymistami, widzimy stałą odbudowę tego rynku, co powinno w przyszłości przełożyć się na jeszcze lepszą sprzedaż" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Krzysztof Bajołek.

Spółka podała, że dobre wstępne wyniki sprzedażowe w minionym kwartale to m.in. zasługa wykorzystania efektów ekspansji geograficznej na nowe rynki w Europie Południowej, dzięki której rośnie baza klientów oraz ilość realizowanych zamówień.

"Rozciągłość geograficzna rynków spółki pozwala na jednoczesną sprzedaż nowych kolekcji jesień-zima na rynkach Europy Środkowej i wydłużenie okresu sprzedaży letnich kolekcji na południu kontynentu" - napisano.

Dodatkowo Answear. com kontynuował działania wspierające budowę świadomości marki, które w III kw. były realizowane w ramach kampanii reklamowych w TV.

"Liczymy, że tak jak zwykle, IV kwartał będzie dla nas najlepszym okresem w całym roku" – dodał prezes Krzysztof Bajołek. (PAP Biznes)

pel/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Teraz Twoje oszczędności mogą więcej – aż 8% w skali roku!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki