REKLAMA
JUŻ DZIŚ

Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM

2023-09-18 19:48
publikacja
2023-09-18 19:48

Walne zgromadzenie Answear zdecyduje w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji do 1 mln akcji serii L z wyłączeniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - wynika z projektów uchwał NWZ zwołanego na 16 października. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój marki PRM.

Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM
Answear chce wyemitować do 1 mln akcji serii L; środki przeznaczy na rozwój marki PRM
/ Answear

Środki mają być przeznaczone na rozwój marki PRM, w tym w szczególności na powiększenie oferty produktowej, otwarcie i rozwój działalności na nowych rynkach oraz wydatki marketingowe związane z pozyskaniem nowych klientów oraz rebrandingiem.

Jak podano, do końca roku spółka zamierza uruchomić sprzedaż na pozostałych zagranicznych rynkach oraz na marketplace’ach modowych. W kolejnych latach planowana jest ekspansja na nowe rynki, a także uruchomienie salonów sprzedaży w największych stolicach w regionie CEE.

Akwizycja PRM i Sneakerstudio przeprowadzona została na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2023 r.

"Mocno wierzymy w rozwój marki PRM oraz potencjał segmentu premium sneakers & streetwear, który jest dla nas atrakcyjny przede wszystkim z powodu możliwości generowania wysokich marż, wynikających z wysokiej średniej wartości zamówienia, a także silnego popytu ze strony klientów mimo wymagającej sytuacji gospodarczej. PRM traktujemy jako komplementarną markę Answear .com i liczymy na wzajemne wykorzystanie mocnych stron, łącząc jej unikalną ofertę, sprawność operacyjną i zaplecze technologiczno-logistyczne w Answear .com" – ocenił, cytowany w komunikacie prasowym, Krzysztof Bajołek, prezes Answear .com.

Z projektu uchwały wynika, że cena emisyjna zostanie ustalona w oparciu o wyniki procesu budowania księgi popytu. Akcjonariuszom spółki będzie przysługiwało prawo pierwszeństwa, uprawniające do objęcia akcji w ofercie przed innymi inwestorami, w liczbie umożliwiającej utrzymanie ich udziału w kapitale zakładowym, na poziomie z dnia określonego w uchwale. Po uzyskaniu akceptacji przez walne zgromadzenie, akcje zostaną zaoferowane wybranym przez zarząd inwestorom w drodze oferty publicznej wyłączonej z obowiązku publikacji prospektu.

NWZ spółki zdecyduje także w sprawie przyjęcia nowego programu motywacyjnego dla członków zarządu, kluczowych menadżerów oraz pracowników i współpracowników Answear .com.

W związku z realizacją programu motywacyjnego spółka będzie mogła zaoferować uprawnionym osobom do 160 tys. nowych akcji po 1 lipca 2025 r., przy czym liczba nowych akcji, która zostanie zaoferowana zależy od wartości EBITDA za 2023 r.

Z projektu uchwały wynika, że Answear .com będzie uprawniony do zaoferowania maksymalnej liczby nowych akcji w przypadku osiągnięcia przez spółkę co najmniej 80 mln zł wyniku EBITDA za 2023 r.

Answear .com to polski internetowy sklep multibrandowy oferujący ubrania, buty i dodatki ponad 600 światowych marek. Aktualnie Answear .com działa na 11 rynkach.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Answear .com wynosił 35,8 zł. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najlepszych bankowych kantorów internetowych - sprawdź!

Ranking najlepszych bankowych kantorów internetowych - sprawdź!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
simonsoft8
chcą kupczynia kupić

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki