REKLAMA

Anonimowe zgłoszenie o bombie na terenie elektrowni w Czarnobylu

2021-07-28 15:51, akt.2021-07-28 16:40
publikacja
2021-07-28 15:51
aktualizacja
2021-07-28 16:40
Anonimowe zgłoszenie o bombie na terenie elektrowni w Czarnobylu
Anonimowe zgłoszenie o bombie na terenie elektrowni w Czarnobylu
fot. Gleb Garanich / / FORUM

Na skrzynkę mailową czarnobylskiej elektrowni atomowej wysłano w środę anonimowe zgłoszenie o bombie na terenie obiektu. Zakończono sprawdzanie informacji i o 15.20 odwołano reżim zagrożenia. Na terenie elektrowni nie znaleziono ładunku wybuchowego - poinformowała w środę policja obwodu kijowskiego.

Na stronie internetowej czarnobylskiej elektrowni czytamy, że na jej pocztę w środę "znów" anonimowo wysłano wiadomość w sprawie tego, że na zapleczu siłowni podłożono ładunek wybuchowy. Po wpłynięciu tej informacji utworzono sztab operacyjny, który sprawdza dane zgłoszenie.

Na terenie przedsiębiorstwa ogłoszono reżim awaryjnej gotowości, przeprowadzono odpowiednie działania w celu ochrony personelu, trwają działania mające zapobiegać zagrożeniu terrorystycznemu - podała elektrownia w komunikacie.

Ukraińska państwowa agencja zarządzająca strefą czarnobylską podkreśliła, że w reakcji na wiadomość o bombie zamknięto wszystkie punkty kontrolno-wjazdowe w strefie, poinformowano przedsiębiorstwa o możliwym zagrożeniu i podwyższonej uwadze w związku z prowadzonymi działaniami na rzecz bezpieczeństwa.

"Informacja o tym, że dojdzie do eksplozji, nadeszła na pocztę elektrowni czarnobylskiej. Pracownicy poinformowali o tym policję i Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Na razie sprawdzana jest ta informacja, na miejscu pracują pirotechnicy, kynolodzy, państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych" - poinformowała policja obwodu kijowskiego agencję Interfax-Ukraina.

Dyrektor biura turystycznego organizującego wycieczki do strefy Jarosław Jemelianenko ocenił, że często anonimy o bombie na terenie elektrowni wysyłane są "dla rozrywki". Zaznaczył też, że przez lata elektrownia "przeżyła dziesiątki podobnych zgłoszeń o bombie, ale żadne z nich się nie sprawdziło".

"Podczas kontroli nie stwierdzono na terytorium elektrowni atomowej ładunków wybuchowych i niebezpiecznych substancji, o 15.20 odwołano reżim zagrożenia" - przekazała policja.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/ tebe

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki