REKLAMA

Andrusiewicz: "Wyłapujemy" osoby wracające z Indii

2021-04-30 11:30
publikacja
2021-04-30 11:30
Andrusiewicz: "Wyłapujemy" osoby wracające z Indii
Andrusiewicz: "Wyłapujemy" osoby wracające z Indii
fot. Adam Chełstowski / / FORUM

"Wyłapujemy" i obdzwaniamy osoby wracające z Indii; jeżeli jest taka potrzeba, kierujemy je na test - powiedział rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz. Przypomniał, że wszystkie osoby przybywające do kraju spoza strefy Schengen obowiązuje kwarantanna, z której nie zwalnia wynik zagranicznego testu.

"Pasażerowie, którzy wracają, którzy wskazani zostają przez Straż Graniczną Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej, są +wyłapywani+, są obdzwaniani i muszą mieć negatywny wynik testu, by wyjść z kwarantanny" - powiedział w piątek na konferencji rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, pytany o zagrożenie rozprzestrzenieniem się w Polsce indyjskiego wariantu koronawirusa.

"Nie mamy obecnie żadnych bezpośrednich połączeń z Indiami. Oczywiście osoby, które przyjeżdżają do Polski, podróżują często z przesiadkami, ale tu Inspekcja Sanitarna ściśle współpracuje z MSWiA" - powiedział Andrusiewicz.

Przypomniał, że każda osoba przyjeżdżająca do Polski spoza strefy Schengen automatycznie trafia na kwarantannę, z której nie zwalnia negatywny wynik zagranicznego testu na COVID-19.

Rzecznik MZ podkreślił, że "inspekcja kontaktuje się z takimi osobami, jest prowadzony wywiad sanitarno-epidemiologiczny w razie czego, i jeżeli jest taka potrzeba, takie osoby są kierowane na test".

"Pamiętajmy, że wjazd do Polski z Niemiec i każdego innego państwa Unii Europejskiej wiąże się z wykonaniem testu w ciągu 48 godzin; wynik negatywny zwalnia z kwarantanny, w przeciwnym razie taka osoba trafia na kwarantannę" - przypomniał Andrusiewicz. (PAP)

Autor: Mikołaj Małecki

mml/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
darius19
gdziesik antyszczepionkowcy znikneli. Smuteczek. Nie ma juz tych absurdalnych teorii. A taka ucieche mialem, czytajac...
bt5
Wyłapywanie podróżujacych z Indii jest bezcelowe w kontekście podróży do PL Polaków z Zachodu gdzie obstawiaja oni te same dzielnice to Pakistan, Indie , Bangladesz. Sam kiedyś mieszkałem na jednym domku w 2-oma Hindusami i to programistami. UK zdejmie zakaz wyjazdów, stęsknieni za ojczyzna wyjechani rusza do Polski i Wyłapywanie podróżujacych z Indii jest bezcelowe w kontekście podróży do PL Polaków z Zachodu gdzie obstawiaja oni te same dzielnice to Pakistan, Indie , Bangladesz. Sam kiedyś mieszkałem na jednym domku w 2-oma Hindusami i to programistami. UK zdejmie zakaz wyjazdów, stęsknieni za ojczyzna wyjechani rusza do Polski i tyle pomoze kontrola przyjazdów z Indii. A tam wsród tych hinduskich imigrantów to jest ciagły ruch i rotacja, do Indi i z powrotem.
lidia29
Jeśli wrócę samolotem do Niemiec i następnie autobusem do Polski to uniknę kwarantanny?

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki