Ancyparowicz: Sytuacja finansów publicznych Polski nie jest dobra

Dynamika wzrostu PKB Polski najbliższych 2 latach będzie wyższa niż 4 proc. - wynika z wypowiedzi członkini RPP Grażyna Ancyparowicz. Jej zdaniem, sytuacja finansów publicznych Polski nie jest dobra.

(fot. Filip Błażejowski / FORUM)

"Dwa motory polskiej gospodarki (program 500+ i inwestycje infrastrukturalne - PAP) bardzo silnie zadziałały i - według mojej oceny - powinny dać napęd (gospodarce - PAP) na co najmniej 2 lata. Może to nie będzie 5 proc. tak jak w ub. roku, ale zawsze mówiłam, że znacznie powyżej 4 proc. Problemy mogą zacząć się dopiero w 2023 r." - powiedziała Ancyparowicz w środę w Polskim Radiu 24.

"Do 2022 r. będziemy rozliczali wszystkie inwestycje, które były rozpoczęte i są w toku. (...) To będzie bardzo silny impuls pro-rozwojowy, ponieważ inwestycje publiczne powodują również reakcję ze strony inwestycji indukowanych prywatnie. Z tego punktu widzenia nie widzę żadnych zagrożeń na najbliższe 2 lata" - dodała.

Ancyparowicz uważa, że sytuacja finansów publicznych Polski nie jest dobra.

"Dwa lata najbliższe będą bardzo korzystne dla polskiej gospodarki, ale to nie znaczy, że jest dobra sytuacja w finansach publicznych. Nie jest dobra. Przede wszystkim dlatego, że nie ma koncepcji, która miałaby na celu uzdrowienie systemu, tylko z taką właściwie obłudą (...) okłada się różne grupy różnymi dodatkowymi ciężarami" - powiedziała. (PAP Biznes)

tus/ asa/

Źródło: PAP Biznes
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 5 iwonka50

Warto sprawdzić:
https://www.usdebtclock.org/world-debt-clock.html
W Polsce dług publiczny spada

! Odpowiedz
4 2 iwonka50

Tekst co prawda sprzed roku, ale z czasów już rządów PiS: https://www.salon24.pl/u/franiominor/855428,spadek-dlugu-publicznego-polski-nikogo-to-nie-obchodzi

! Odpowiedz
25 20 grzegorzkubik

Z dużą uwagą słucham jak w Państwo, które funkcjonuje minimum o 200% lepiej niż państwo z czasów PO-PSL ma być Grecją lub Wenezuelą. Dziś na portalu w wpolityce napisali, że ta cała Koalicja Europejska nie potrafi określić swoich poglądów. Oddanie władzy dla ludzi z mieszanki politycznej jest faktycznie zatrzymaniem naszego obecnego rozwoju. Trzeba by wtedy zawiadomić Komisję Europejską by zrewidowali swe prognozy na temat PKB Polski o dołączenie do analiz ewentualnej władzy przejętej przez indolentów ekonomicznych, którzy zamiast gospodarką zajmowaliby się LGBT i prawami feministek. MILI PAŃSTWO. OBECNA POLSKA TO JEŚLI NIE ZŁOTO TO NA PEWNO SREBRO A POPRZEDNIA TO BYŁO ZAŚNIEDZIAŁE ALUMINIUM I CI OD ALUMINIUM DZIŚ ZAJMUJĄ STANOWISKO NA TEMAT GOSPODARKI. ŚMIECH:)

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
40 33 fakty

Skoro już akolici Kaczyńskiego formułują takie tezy to mamy przerąbane. Pytanie tylko Grecja czy Wenezuela ?

! Odpowiedz
28 20 jes

Zanosi się na połączenie obu.

! Odpowiedz
14 10 marianpazdzioch

Raczej Ukraina.

! Odpowiedz
10 6 glos_rozsadku

Grecja, tylko, że Grecję wykupują Niemcy, a nas Żydzi wykupią.

! Odpowiedz
20 42 _jasko

Margaret Thatcher, premier Wielkiej Brytanii w latach 1979-1990:
"Socjalistyczne rządy zawsze robią bałagan w finansach. Zawsze wydają cudze pieniądze. To dla nich charakterystyczne."
"Pieniądze nie spadają z nieba, muszą być zarobione na Ziemi."

! Odpowiedz
28 36 marianpazdzioch

Oj chyba ta pani drugiej kadencji już nie poczłonkuje.

! Odpowiedz
34 42 bt5

Pisiej ani inne telewizji od dłuższego czasu nie oglądam bo się nie da. Sytuacja gospodarcza z mojego punktu widzenia w moim województwie jest fatalna . Włączam oferty pracy w gminie i wyświetla mi Doradca klienta Provident w ilości 10 sztuk, oraz Zatrudnimy kierowcę C z własną działalnością i własnym samochodem dostawczym 15 palet , 8 to. W sąsiedniej gminie jedyna oferta to operator produkcji folii, wymagane doświadczenie, praca 3 zmiany 4 brygady , wynagrodzenie 2200 zł brutto. Wyjazd za granicę na dziś nie ma sensu bo oferowane pracę to sezon wakacyjny - zastępstwo wakacyjne lub praca sezonowa typu zamrazalnie warzyw. Do tego wyjazd własnym samochodem i dobry angielski. Słowem jest totalne dno bo nawet nie ma zasiłków dla bezrobotnych w Polsce. Biznes na nedzarskim rynku jest też stratą paliwa i czasu na wyceny. Kraj porażka, i wcale się nie zdziwię jak to za max 2 lata runie bardziej niż gierkowszczyzna.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
USD/PLN 0,04% 3,8486
2019-05-21 06:55:00
EUR/PLN -0,02% 4,2956
2019-05-21 06:55:00
EUR/USD -0,07% 1,1160
2019-05-21 06:55:00
CHF/PLN -0,06% 3,8112
2019-05-21 06:55:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil