Analitycy: Złoty traci m.in. w związku z danymi nt. polskiej gospodarki

Mimo pozytywnego sentymentu do ryzykownych aktywów, polska waluta podczas środowej sesji taniała - informują analitycy. Złotemu nie pomogły dane o PKB za III kwartał, które potwierdziły zapaść w inwestycjach - uważa ekspert DM mBanku Rafał Sadoch.

Złoty najbardziej tracił do dolara, który zyskał po pozytywnych danych z amerykańskiej gospodarki. Około godz. 17.35 euro kosztowało 4,45 zł, dolar - 4,21 zł, frank szwajcarski - 4,13 zł, a funt - 5,26 zł.

Kliknij, aby przejść do notowań
Kliknij, aby przejść do notowań

Analityk DM mBanku Rafał Sadoch podkreślił w komentarzu, że w środę euro w szczytowym momencie kosztowało 4,45 zł. "Niemniej jednak złoty mocniej potaniał wobec dolara amerykańskiego, który na skutek solidnych danych z amerykańskiej gospodarki ponownie zyskał na wartości" - zwrócił uwagę.

Dodał, że złoty w porównaniu do innych walut regionu był raczej słaby.

"Z pewnością nie pomogły mu dane o PKB za trzeci kwartał, które potwierdziły zapaść w inwestycjach i zwiększyły niepewność przyszłego kształtu koniunktury. Wszystko wskazuje na to, że końcówka roku przyniesie dalsze hamowanie polskiej gospodarki. Dzisiejsze dane GUS wskazujące, że polska gospodarka po 28 miesiącach wyszła z deflacji, nie miały większego wpływu na notowania złotego" - wskazał Sadoch.

Według analityka DM mBanku w kolejnych dniach złoty może nadal tracić, w szczególności do euro. Zależeć to będzie od rozstrzygnięcia ws. włoskiego referendum konstytucyjnego. Jeżeli okaże się ono fiaskiem, to - jak prognozuje Sadoch - za jedno euro będzie można płacić nawet 4,50 zł.

Podobnie uważa Konrad Ryczko z DM BOŚ, który zwrócił uwagę, że w trakcie środowej sesji obserwowaliśmy dalsze utrzymanie presji podażowej na polską walutę.

"Na parze USD/PLN notowania ponownie znalazły się tuż poniżej 4,20 zł. Ponownie, poza generalnie słabymi nastrojami wokół PLN, ruch ten tłumaczyć należy podbiciem wyceny dolara amerykańskiego na szerokim rynku, po kolejnych dobrych wskazaniach makro z tamtejszej gospodarki. Dodatkowo należy wspomnieć o mocnych wzrostach na rynku ropy naftowej po osiągnieciu porozumienia dot. ograniczenia produkcji przez OPEC" - wskazał.

Jego zdaniem wyższe ceny ropy wskazują na możliwe podbicie wskaźników inflacyjnych i w konsekwencji mogą zbliżać nas do kolejnych podwyżek stóp ze strony FED. (PAP)

mick/ pad/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~40i4

Jak myslicie ilu pisiorow sadzi ze te kursy i ddane z gosp to efekt rzadow tych nieudacznikow? PROMIL!!!

! Odpowiedz
5 4 ~Masakra

Na taczkach powinni was wywieźc pisiory za psucie gospodarki i rozdawanie nie swojej kasy

! Odpowiedz
3 11 ~Marek

Drogie pisiary! Wkrótce dotkliwe podwyżki cen w sklepach. To dlatego dostaliście po 500 zł, żebyście teraz zapłacili dodatkowo po 1000zł. Dlatego że trzeba jeszcze dać pensje na urzędasów, którzy rozdzielają wasze wesołe zasiłki.

! Odpowiedz
4 5 ~Posejdon

Szanowni internauci ! Wskazujecie wiele przyczyn słabości złotego, a moim zdaniem jest ona związana wyłącznie z tym, że Pan Prezydent obiecał pomoc frankowiczom i jak widać obietnicy tej dotrzymuje z nawiązką... Gdyby było inaczej to na stabilność złotego wpływ by miało pierdnięcie komara w Afryce.

! Odpowiedz
0 5 ~silvio_gesell

Złoty traci bo nie ma pokrycia w rosnącej populacji. Bądźmy realistami.

! Odpowiedz
2 21 ~fadsf

A mogli brac te karakale przy kursie za usd 3.80. Zrobic całą płatnosc i byloby sporo zaoszczedzone. Teraz to nawet na blackkawki ich nie bedzie stac. Kupią tyle aby na defilade starczyło. Taka typowa polska bylejakosc. Głupota

! Odpowiedz
0 6 ~izi

Caracali nie kupili, bo Rafalska zabrała miliardy na 500+.

! Odpowiedz
1 8 ~Omnipotek odpowiada ~izi

dokładnie. Z czegoś trzeba finansować rozdawanie kasy. Aktualny pomysł na obronność Polski to obrona terytorialna czyli kibole latający z maczetami.

! Odpowiedz
3 26 ~jskdi

pewnie że taniała skoro ci inteligentni inaczej pisowcy rozwalają gospodarkę, co objawia się we wskaźnikach, kupowanie głosów i nieróbstwo plus niszczenie branż handlowej, bankowej, teraz za aptekarską się biorą MISTRZE, jeszcze 3 lata i będzie złotówka wyceniania jak hrywna, bo i styl rzadzenia podobny

! Odpowiedz
17 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 6 ~Sprawdzsam

Jak mozna tak zaklamywac rzeczywistosc. Moze z Koziej Wolki w to moze uwierzyc. Prawda jest taka , o ktorej kazdy wie , ze dolar zwyzkuje wobec prawie wszystkich walut. Nawet euro spadlo z 1.4 do prawie parytetu. Jeszcze kilka lat temu ci sami madrusie ( zobacz ponizej) wieszczyli wieczny wzrost euro.

! Odpowiedz
2 6 ~Krzysztof

Przed EUR perspektywy sa slabe a i tak na razie nikt nie wierzy w rozpad strefy EUR , co dla mnie jest tak samo mozliwe jak snieg w zimie. Jak rynek zda sobie sprawe, ze po kolejnych przetasowaniach w Europie, kraje typu Wlochy czy Francja chca wyjsc ze wspolnoty lub z unii monetarnej to wtedy jazda dopiero sie rozpocznie na USD.

! Odpowiedz
0 0 ~pp

Tak ale teraz traci do Euro i to tylko PLN- no więc odpowiedzialni są polscy( przepraszam pisolscy) geniusze

! Odpowiedz
6 19 ~RK

Polska wstaje z kolan, kiedy wstanie Złoty?

! Odpowiedz
5 38 ~janko

Zawsze powtarzam, że gospodarowanie PiSu jest w oderwaniu od podstaw matematyki. Zamiast dzielić bogactwo, oni mnożą biedę.

! Odpowiedz
1 2 ~demityzator

Chwytliwa propaganda jakieś argumenty merytoryczne ,bo ostatnio tworzy nap się klaster motoryzacyjny i sporo tych inwestycji przed nami .
I co tu maja podstawy matematyki do tego ?

! Odpowiedz
10 27 ~olo

Dobra zmiana sprawi że 1$ będzie kosztował 10 zł.

! Odpowiedz
5 13 ~aletojużbyło

oboże znowu dolar po 10 zł

! Odpowiedz
2 1 ~Krzysztof

Dobra zmiana nie ma tu wiele do powiedzenia, jak bedzie rozpad EURozony to wtedy 10zl za USD jest calkiem realne, bez tego wydarzenia raczej bedzie trudno o taki poziom.

! Odpowiedz
1 2 ~PGS odpowiada ~Krzysztof

Faktycznie dobra zmiana nie ma wiele do powiedzenia. Za to ma wiele do dalszego spieprzenia.

! Odpowiedz
7 7 ~hurrra


im gorzej tym lepiej

hurrrraa

.

! Odpowiedz
21 27 ~znalezione_w_necie

Jakoś tym wrednym politykom PO udało się przeprowadzić Polskę przez olbrzymi kryzys w 2008, a PIS klęka do robienia loda???? No chłopaki...jak tak mozna , a co z Polską od morza do morza?

! Odpowiedz
1 3 ~demityzator

Kryzysu dużego nie było nie było dzięki PiS, obniżenie składki rentowej ,zlikwidowanie 3 progu podatkowego,zmniejszenie 1 ,masę ulg w tym na dzieci i dla budownictwa.
Wynegocjowanie największych w historii dotacji unijnych nawet PO-PSL po latach tego nie przebiło ,rozpędzenie gospodarki do 7 % czyli było z czego hamować.
Dla gospodarki tylko PiS .

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
12 43 ~podatnik

złoty traci przez gówniana gospodarkę Morawieckiego , dokąd to prowadzi do gorszego ubóstwa Polski , a co ratami frankowiczów jednym obniżki podatków, dopłaty do emerytur a drugim na święta prezent w postaci wysokich rat i zadłużenia kapitału kredytu do niespłacalnego to polityka obecnie rzadzacych

! Odpowiedz
8 27 ~Super

IV kwartał przyniesie jeszcze gorsze dane, więc widzę franka w okolicach 4,5zł... Pozostałe, znaczące waluty też "zmasakrują" złotego...
Niezła zachęta do zarobku poza Polszą - to jest właśnie dobra zmiana

! Odpowiedz
6 11 ~ekspert

czy szklanka jest w 3/4 pełna , czy w 1/4 pusta ? oczywiście pusta , rośnie produkcja , rośnie sprzedaż , rośnie zatrudnienie , rosną płace , ale najważniejsze , że spadają inwestycje ... samorządów zadłużonych po uszy

! Odpowiedz
5 4 ~poldek odpowiada ~ekspert

Kolego produkcja w październiku już spada. W tym problem. Zresztą jak się przyjrzysz strukturze wzrostu PKB za III kw. to zobaczysz, że rośnie tylko konsumpcja i zapasy, a maleje eksport netto, maleje produkcja i maleją inwestycje.

! Odpowiedz
0 1 ~izi odpowiada ~ekspert

Od przejadania może co najwyżej brzuch urosnąć. A przejadamy nie nadwyżki z obfitego spichlerza, lecz zboże pod zasiew.

! Odpowiedz
0 0 ~Super

No i proszę... wczoraj frank po 4,12zł, dziś 4,14zł a jak dojdą dane za IV kwartał oraz kilka danych ze świata, które zwykle negatywnie wpływają za zł to za franka mamy 4,50zł albo i wyżej... nie ma złudzeń

! Odpowiedz
16 14 ~20gr

hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!

! Odpowiedz
1 2 ~Marek

Ja zaczekam aż Długopis wróci do Warszawy pancerną limuzyną z wypadu narciarskiego w Karkonosze.

! Odpowiedz
0 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
30 8 ~Ewiak

Złoty traci głownie z powodu niepewnej sytuacji w strefie euro. No cóż, rozpad tej strefy jest nieunikniony. Wynika to z także z analizy biblijnej. Według tej Księgi w wyznaczonym przez Boga czasie powróci, występująca w roli "króla północy" - Rosja (Daniela 11:29a). Będzie to spektakularne widowisko, połączone z rozpadem nie tylko strefy euro, lecz także UE i NATO. W podobnie spektakularny sposób Bóg zrealizował wcześniejszą zapowiedź, mówiącą o tym, że jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej wojska rosyjskie powrócą do swej ziemi (Daniela 11:28b). Nie zakończyło się na wyjściu z dawnego NRD. Nieprzypadkowo rozpadł się Związek Radziecki i Układ Warszawski. Dzięki temu wojska te opuściły całą Europę. W wyznaczonym czasie powrócą do wielu miejsc, gdzie wcześniej stacjonowały. Brexit i prezydentura Donalda Trumpa nie były dziełem przypadku. Dla UE i NATO są jak Stalingrad i Kursk dla Niemiec. W najbliższą niedzielę będą dwie kolejne "bitwy" - w Austrii i we Włoszech. Tej "wojny" UE i NATO nie wygrają.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 26 ~autor

litości !!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie ten portal, zmień na nawiedzeni.pl

! Odpowiedz
5 3 ~ubawiony odpowiada ~autor

poczucie humoru poniżej zera
dużo poniżej zera
ale dla bankierze to raczej normalka

! Odpowiedz
0 2 ~Piłat

Już zmieniłeś teorię? A swoje mieszkanko to sprzedałeś za 40 srebrników???

! Odpowiedz
2 24 ~oppp

lecimy w dół ??? nie będzie na spłatę długu

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
USD 0,20% 3,8311
2019-12-16
ROPA 0,79% 65,44
2019-12-16 14:03:00
USD/PLN -0,19% 3,8271
2019-12-16 13:57:00
EUR/PLN 0,06% 4,2650
2019-12-16 13:56:00
EUR/USD 0,24% 1,1144
2019-12-16 13:57:00
CHF/PLN 0,01% 3,8958
2019-12-16 13:57:00
Porównywarka kantorów internetowych

Kupuj walutę taniej >>

Chcę
Kupić
Sprzedać
Płacę

Wymień walutę taniej

Znajdź profil