Amsterdam wprowadza opłatę turystyczną

Władze Amsterdamu postanowiły wprowadzić, oprócz podatku noclegowego, także opłatę turystyczną - informuje "Rzeczpospolita". Odwiedzający stolicę Holandii będą musieli zapłacić 3 euro za dobę.

(fot. vladacanon / YAY Foto)

Opłaty turystyczne lub te za wstęp do miast są coraz bardziej popularne. Na takie rozwiązanie zdecydowała się m.in. Wenecja, gdzie turyści w tym roku roku będą musieli zapłacić 3 euro, od przyszłego roku, w zależności od terminu, trzeba będzie uiścić od 6 do 10 euro. Co więcej - od 2022 roku konieczna będzie wcześniejsza rezerwacja wizyty.

Teraz do tego grona dołącza Amsterdam. Władze stolicy Holandii postanowiły wprowadzić opłatę turystyczną, która wynosi 3 euro za dobę od osoby. To kolejny tego typu wydatek dla turystów, bowiem obowiązuje już tam podatek noclegowy - trzeba zapłacić dodatkowe 7 proc. od ceny zakwaterowania.

Miasto szacuje, że przychody z opłaty turystycznej wyniosą rocznie 100 mln euro, które przeznaczyć chce na ochronę historycznych budynków i miejsc. Według wyliczeń władz do 2025 roku Amsterdam rocznie będzie odwiedzać 30 mln podróżujących - zysk będzie więc znaczny.

Amsterdam już teraz ma jedne z najwyższych opłat turystycznych w Europie, jeśli więc planujecie wakacje w tym holenderskim mieście - nie zapomnijcie uwzględnić ich w swoim budżecie.

DU

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 antek10

W Zakopanem nazywają to przewrotnie "opłatą klimatyczną" łahahahhaha

! Odpowiedz
1 19 jendreka

Coraz więcej miast dla uchodźców, coraz mniej dlaeuropejczykow.

! Odpowiedz
4 11 tindala

oba obrazy Amsterdamu pewnie są prawdziwe, zależy kto gdzie bywa i nocuje. Dworzec Wschodni w Warszawie obszczany nie jest. I znowu zależy od punktu widzenia - jak ktoś chodzi na czworakach i węszy przy trotuarze to pewnie w coś nos wsadzi. Opłaty pójdą na socjal dla inwajdersów. Cały projekt eutanazji ludzi starszych ( Belgia, Holandia) ma na celu poczynienie znacznych oszczędności które najpewniej pójdą na poprawienie dobrostanu muzułmanów. Ale głupota ma to do siebie że jest ślepa i głucha.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
19 30 raficus

Rok temu byłem w tym syfie i już tam więcej nie wroce. Drogo, brudno i niebezpiecznie. Ostatnie dwie rzeczy są dzięki pseudo uchodźcom. Walki na ulicach, krew i rozbite głowy i wszędzie smród marihuany - oto obraz jaki zapamiętałem z Amsterdamu.

! Odpowiedz
28 28 jkl777

W Sobote wrocilem z tego "syfu". Bylo czysto, bezpiecznie, swieze powietrze, wszyscy usmiechnieci. Komunikacja zadbana, punktualna, szybka i wygodna. Co innego podroz z Chopina na Wschodni. SKMka raz na godzine. Brud w pociagu. Za oknem wszystko szare i pomazane grafitti. Perony obszczane i bez wind.

Ale jak czlowiek sie do gnojowki przed oknem przyzwyczail, to musie z tradycja kojarzy i pojeciem swiata. Taki PiSowski pryzmat.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
5 28 wnr

Beżowe też będą płacić?

! Odpowiedz
16 13 heldbaum

A wasate w sandalach na biale skarpety?

! Odpowiedz
4 44 wizytator

W dpch się przewraca.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne