Amerykańskie surowce energetyczne - najlepsza metoda nacisku na Rosję

Wykorzystanie amerykańskich surowców energetycznych to najlepsza metoda nacisku na Rosję. Takiego zdania jest amerykański kongresmen Tim Murphy, który bierze udział w odbywającej się w stolicy Dolnego Śląska międzynarodowej konferencji Wrocław Global Forum.

Tim Murphy mówił o zbyt dużym wpływie Rosji na Ukrainę. Zaznaczył, że świat powinien stawiać Moskwie pewne granice i że świetnym sposobem jest wykorzystanie amerykańskich złóż gazu. Dodał, że Stany Zjednoczone mają nadwyżki gazu, toteż mogą i powinny ten surowiec eksportować. Moim zdaniem - powiedział Murphy - eksport gazu jest niezbędny. Oczywiście potrzebujemy go sami do ogrzewania domów, dla przemysłu chemicznego i transportu. Ale wyszłoby nam na dobre, gdybyśmy zaczęli sprzedawać gaz za granicę. Wolałbym, żeby do Unii Europejskiej płynęły nasze tankowce wypełnione gazem niż nasze lotniskowce wyładowane bronią - dodał Murphy.

To - jak zaznaczył - pokazałoby Rosji, że Stany Zjednoczone współpracują ze swymi europejskimi partnerami. Jego zdaniem, prezydent Putin nie powinien mieć wątpliwości, że USA i Unię Europejską łączy przyjaźń.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/ R. Motriuk/em/
Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 2,0% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil