Amerykańskie bombowce w rejonie Korei

Stany Zjednoczone demonstrują siłę w okresie kryzysu na linii Waszyngton - Pjongjang. Wczoraj dwa amerykańskie bombowce strategiczne przeleciały w rejonie Korei Północnej. Prezydent Donald Trump rozmawiał z doradcami do spraw bezpieczeństwa na temat sytuacji na półwyspie koreańskim.

(fot. Cheriss May / ZUMA Wire)

Dwa amerykańskie bombowce B1-B wystartowały z bazy sił powietrznych na wyspie Guam. Dołączyły do nich dwa myśliwce F-15 sił powietrznych Korei Południowej. Samoloty uczestniczyły w ćwiczeniach nad Morzem Japońskim, po czym przeleciały na drugą stronę półwyspu i powtórzyły manewry na wodach oddzielających Koreę Południową od Chin. Później amerykańskie bombowce przeprowadziły podobne ćwiczenia z myśliwcami japońskimi.

Tymczasem w Waszyngtonie prezydent Donald Trump spotkał się w Białym Domu z szefem Pentagonu Jamesem Mattisem oraz szefem połączonych sztabów generałem Josephem Dunfordem. Biały Dom poinformował, że rozmawiano o opcjach militarnych na wypadek agresji ze strony Korei Północnej. Sam prezydent Trump dał do zrozumienia, że skłania się do bardziej zdecydowanych kroków wobec Pjongjangu niż niektórzy jego współpracownicy. "Myślę, że mam trochę inne podejście do Korei Północnej osoby z mojego otoczenia. Wszystkich słucham ale moje podejście jest najważniejsze. Tak to działa - oświadczył amerykański prezydent.

Niedawno Donald Trump publicznie wyraził sceptycyzm co do opcji dyplomatycznej w sprawie Korei Północnej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Marek Wałkuski,Waszyngton/dyd

Źródło: IAR
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 pkc

mam kryjówke w bieszczadach moga mnie skoczyc :)

! Odpowiedz
1 0 open_mind

JP MORGAN/ CHASE has issued new "Emergency By-Laws" outlining how the largest Bank in America will operate after "Nuclear" attack upon the United States! The Rothschild family has divested much of their holdings in the U.S., perhaps signalling they know something will wreck the whole country?

! Odpowiedz
1 0 open_mind

Rodzina Rothschildów zdywersyfikowała wiele swoich posiadłości w Stanach Zjednoczonych, być może sygnalizując, że wiedzą, że coś zniszczy cały kraj?

! Odpowiedz
0 1 ajwaj odpowiada open_mind

Jesli zniszczy to wojna domowa, hurgany, polityka albo Yellow Stone :)

Na pewno nie bombki wodorowe. Po ataku atomowym radiacja niszczy wszelkie zycie na tysiace lat. Z najlepszych bunkrów atomowych trzeba by kiedys wylezc, zeby sie pochwalic nowym jachtem, willa-palacem, osoba towarzyszaca na czerwonym dywanie, "fura, skóra i komóra" itd. Inaczej to nie ma sensu

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
2 1 open_mind

„Stany Zjednoczone demonstrują siłę w okresie kryzysu na linii Waszyngton – Pjongjang.” Raczej potwierdzają swoją słabość pod każdym względem. Wojny jeszcze nikomu nic dobrego nie przyniosły a tym bardziej że w tym wypadku Chiny ,Rosja, Iran mają znacznie odmienne zdanie. Pamiętajmy jak by waluty papierowe miały prawdziwe podparcie – rzeczywistą gospodarką to by do takiej sytuacji nigdy nie doszło, obecnie tylko zaufanie i dług za nimi stoi jak się załamie to mamy Wenezuelę globalnie.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 1,4% II 2018
PKB rdr 5,1% IV kw. 2017
Stopa bezrobocia 6,9% I 2018
Przeciętne wynagrodzenie 4 973,7 zł XII 2017
Produkcja przemysłowa rdr 8,6% I 2018

Znajdź profil

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl