REKLAMA

Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem

2019-03-18 22:21
publikacja
2019-03-18 22:21
Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem
Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem
fot. REUTERS/Brendan McDermid / / FORUM

Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła delikatną kontynuację zeszłotygodniowych wzrostów. Na dzień przed rozpoczęciem posiedzenia władz Rezerwy Federalnej S&P500 zadomowił się powyżej niedawnego oporu.

We wtorek rozpoczyna się zaplanowane, dwudniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC). Na rynku spekuluje się, że Fed może znów pójść na rękę posiadaczom akcji i zmniejszyć liczbę deklarowanych tegorocznych podwyżek stopy funduszy federalnych z dwóch do zaledwie jednej. Przy czym rynek stopy procentowej od grudnia dyskontuje już OBNIŻKĘ stopy funduszy federalnych w 2019 roku.

Ponadto, jak uczy historia ostatnich 10 lat, sesje bezpośrednio poprzedzające posiedzenia FOMC bardzo rzadko przynoszą spadki cen akcji. Zatem zajmowanie w taki dzień długich pozycji to coś, co Amerykanie określają mianem "no-brainer".

Poniedziałkowy "bezmyślnik" miał jednak pewne dodatkowe znaczenie. Albowiem podczas piątkowej sesji "trzech wiedźm" S&P500 naruszył strefę oporu leżącą w strefie 2810-2820 pkt. Dlatego tak ważne było, aby w poniedziałek nie spadł poniżej tej bariery.

I to się udało. S&P500 zakończył dzień skromnym wzrostem o 0,37% i na zamknięciu osiągając wartość 2 832,94 pkt. To najwyższy kurs zamknięcia od października, co teoretycznie otwiera drogę ku wrześniowemu rekordowi wszech czasów zlokalizowanego na wysokości 2940.91 pkt. A więc nieco ponad sto punktów wyżej.

Pomimo przecenionych o 1,8% akcji Boeinga średnia przemysłowa Dow Jonesa zdołała zakończyć na plusie czwartą sesję z rzędu, w poniedziałek rosnąc o 0,25%, pozostając jednak poniżej 26 000 punktów. Nasdaq zyskał 0,34%. Temu ostatniemu nie zaszkodziła przeszło 3-procentowa przecen akcji Facebooka, który zmaga się z kolejnymi naciskami ze strony Komisji Europejskiej.

KK

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (7)

dodaj komentarz
talmud
gielda jest manipulowana od lat tak samo jak fed & dane macro - trzeba byc kopletnym dyletantem zeby wierzyc w "rynek"
do tej pory mozna bylo wygrac teraz latwiej bedzie mozna stracic - zalezy od indywidualnego poziomu chciwosci.............
kimdzongtusk
Rośnie przed FED-em, rośnie po FED-zie, rośnie w czasie posiedzenia FED-u, dobre dane rośnie, żłe dane rośnie,rozmowy USA-Chiny trwają to rośnie, nie trwają to rośnie, miało być jakieś spotkanie Xi - Trumo też rośnie, tego spotkania nie będzie , jakaś cisza ostatnio, też rośnie, Trump tłituje to rośnie., ostatni Rośnie przed FED-em, rośnie po FED-zie, rośnie w czasie posiedzenia FED-u, dobre dane rośnie, żłe dane rośnie,rozmowy USA-Chiny trwają to rośnie, nie trwają to rośnie, miało być jakieś spotkanie Xi - Trumo też rośnie, tego spotkania nie będzie , jakaś cisza ostatnio, też rośnie, Trump tłituje to rośnie., ostatni dzięn miesiąca ti rośnie, rośnie też bo luty, ale i również rośnie bo to ostatni poniedziałek w tym tygodniu......to ma swoją nazwę , , ale nie napiszę , bo mnie mod wytnie.:-)))
open_mind
Zapomniałeś o Brexit – wyjdą rośnie – nie wyjdą rośnie, o hura optymizmie, o nastrojach inwestorów, o pogodzie, o wzroście zaufania, o o o o o o i mnożyć można bez kończ. Bo ma rosnąć innego wyjścia świat nie ma, dlaczego, bo dodatkowy pieniądz od 2008 roku jaki rzucono na rynek sprytnie trafił na giełdy Zapomniałeś o Brexit – wyjdą rośnie – nie wyjdą rośnie, o hura optymizmie, o nastrojach inwestorów, o pogodzie, o wzroście zaufania, o o o o o o i mnożyć można bez kończ. Bo ma rosnąć innego wyjścia świat nie ma, dlaczego, bo dodatkowy pieniądz od 2008 roku jaki rzucono na rynek sprytnie trafił na giełdy powodując pierdy-linową inflację a nam wmawiają o jakie odbicie o jak Ameryka rośnie. Wkrótce jak nastąpi cofka z giełd do handlu tej inflacji to wszystko nam urośnie tak że nie będziemy wstanie nawet przeczytać cen.
open_mind
Ogólnie to jestem zadowolony że na bankier.pl otrzymuje przeważnie paluchy w dół, utwierdza mnie to w przekonaniu że moje tezy są więcej jak prawidłowe, bo mieszkam od 41 poza Polską i widzę bezstronnie. No bo zobaczcie Polacy na wszystkim się znacie wszystko wiecie ale dlaczego cały czas wleczecie się w ogonie i Niemcom Ogólnie to jestem zadowolony że na bankier.pl otrzymuje przeważnie paluchy w dół, utwierdza mnie to w przekonaniu że moje tezy są więcej jak prawidłowe, bo mieszkam od 41 poza Polską i widzę bezstronnie. No bo zobaczcie Polacy na wszystkim się znacie wszystko wiecie ale dlaczego cały czas wleczecie się w ogonie i Niemcom podcieracie, wszyscy Polskę wykorzystują i tylko tego nie wiecie dla czego. Ciekawe nie?

Pewnie też nie wiecie kto zajumał środki jakie USA podsyłało dla solidarności, bo tylko część do solidarności dotarła , a reszta? SB zwinęło czy nowobogaccy? I już jedziecie po czerwieni.

Ps.
Niemcy bombardowali cywilne miasta, naszych rodaków mordowali w biały dzień na ulicach dopuszczali się zbrodni jakich świat nie widział przedtem, a dzisiaj zamiast ponosić skutki tej zbrodni oni rządzą Europą.
open_mind
O bym zapomniał najważniejsze i na temat ”Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem” Giełdy już nie mają innego wyjścia jak walić na północ aż do ? No właśnie.

Ps. Deutsche Bank aby uchronić się przed pada-ką totalną a wiadomo to prawa ręka niemieckiego rządu połączy się z Commerzbank i to na sto
O bym zapomniał najważniejsze i na temat ”Amerykańskie akcje zyskują przed Fedem” Giełdy już nie mają innego wyjścia jak walić na północ aż do ? No właśnie.

Ps. Deutsche Bank aby uchronić się przed pada-ką totalną a wiadomo to prawa ręka niemieckiego rządu połączy się z Commerzbank i to na sto procent jest pewne, co się stanie z największymi na świecie funduszami pracowniczymi po których w Deutsche Bank nawet nie ma śladu ? Ano po to jest to połączenie i nowy zarząd zabeczy że wszystko jest pod kontrolą , hi hi do czasu jak ludzie nie będą chcieli ich podjąć i w tym jest ich głowa aby im to z głów wybić.
pomorzaninm
II wojne Polska jako panstwo i naród sromotnie przegrala... gdyby 2-3lata dluzej potrwała przyjazn niemiecko-rosyjska to by nas raczej juz nie było. Zginelo 6mln ludzi oraz wycieto inteligencje i teraz wiodac ktos nami rzadzi jacy ludzie "bez skazy" zreszta ordynacja wyborcza preferuje oportunistów i podlych ludzi.II wojne Polska jako panstwo i naród sromotnie przegrala... gdyby 2-3lata dluzej potrwała przyjazn niemiecko-rosyjska to by nas raczej juz nie było. Zginelo 6mln ludzi oraz wycieto inteligencje i teraz wiodac ktos nami rzadzi jacy ludzie "bez skazy" zreszta ordynacja wyborcza preferuje oportunistów i podlych ludzi. Jesliu Polska jakims cudem rozblysnie na tle Europy to bedzie to wynikalo ze slabosci otoczenia niz naszej siły i organizacji.
open_mind odpowiada pomorzaninm
No i walnąłeś samą prawdzinkę, Brawo

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki