REKLAMA

Amerykański gigant zwolni 7000 osób

2016-09-05 13:09
publikacja
2016-09-05 13:09

Amerykańska sieć supermarketów zamierza zwolnić siedem tysięcy osób w ciągu kolejnych miesięcy. Cięcia etatów dotkną przede wszystkich księgowych i będą miały miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych. 

fot. / / FORUM

Walmart obecnie zatrudnia 2,3 mln pracowników na świecie. Redukcja 7 tysięcy etatów jest wynikiem modernizacji działu księgowości oraz zarządzania stanami magazynów. Amerykański gigant niedawno zwolnił 500 osób z powodu wprowadzenia pilotażowego programu usprawniającego funkcjonowanie back-office'u. 

Część pracowników, jak informuje CNN Money, będzie miała szansę przekwalifikowania się na inne stanowiska dostępne w Walmarcie. Biuro prasowe twierdzi, że niektórzy otrzymają propozycję lepiej płatnych etatów.

Firma chce przenieść niektóre osoby pracujące w księgowości na stanowiska, które będą polegały na bezpośrednim kontakcie z klientem. Proces modernizacji Walmartu ma zakończyć się w 2017 roku. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
~Zenon
I 5 milionów $$$ nagrody dla Prezesa za super restrukturyzację.
~hygbt
dokąd przenoszą księgowość? Do Polski?
~niepelnosprawny_org
robotyzacja, atomatyzacja, lepsze zyskik...
~Piotrek
Najwieksz radoscia bylo to , ze dzieki twardej postawie zwiazkow zawodowych w Niemczech nasz ulubiony WALMARKT z powinietym ogonem wynosil sie ponoszac straty !!!
~Janek
Ostatnio rozmawialem ze znajomym, ktory wlasnie rozkrecz duzy byznes w Kaliforni przypadkowo dotknelismy sprawy kosztow byznesowych i stawki minimalnych plac $7 na godzine i 0 benefitow !!! Doslownie zatkalo mnie - gdyz okazalo sie , ze wcale nie brakuje chetnych do pracy !!!
~kiepska
Jak ci ludzie mają się utrzymać z takich zarobków?
~stiffvengeance
rozkręca duży biznes hahah
a co to ma byc zrywanie azbestu czy firma sprzątająca haha
~Reporter
Pomyślcie - w USA w wieku produkcyjnym jest bez zajęcia 95 milionów ludzi w tym 43 miliony na stałym zasiłku EBT. Natomiast podają że bezrobocie jest w okolicach 5%, ? To wyjątkowe perfidne naciąganie danych statystycznych. A więc jeśli 5 % stanowi 95 milionów to jaką armie oni maja ludzi w wieku produkcyjnym? Parokrotnie Pomyślcie - w USA w wieku produkcyjnym jest bez zajęcia 95 milionów ludzi w tym 43 miliony na stałym zasiłku EBT. Natomiast podają że bezrobocie jest w okolicach 5%, ? To wyjątkowe perfidne naciąganie danych statystycznych. A więc jeśli 5 % stanowi 95 milionów to jaką armie oni maja ludzi w wieku produkcyjnym? Parokrotnie przewyższającą populację Chin ? Coś tu jest poważnie nie „Halo” Według kół zbliżonych do prawdy to w kolejce do gar kuchni stoi proporcjonalnie więcej Amerykańców jak w czasach wielkiego kryzysu w1929 roku, tylko tego nie widać bo obecnie mamy „postęp” i załatwiają to elektronicznie.
43 miliony na stałym zasiłku EBT.” To są tak na wzór gangsterskiej terminologi „żołnierze lewicy” Pomagający im wygrać wypory i zapewnić poparcie w razie czego.
Według moich obliczeń to z tych danych wychodzi ze mają jeden milion dziewięćset ludzi w wieku produkcyjnym. A cała populacja ? He-he ale się Amerykańce rozmnożyli ! Lepsi od królików.
Ps. A dopiero co były protesty o podniesienie minimalnych stawek w Walmart. A tu już podnoszą ale statystyki bezrobocia. U nas tak samo będzie z tymi kretynami co domagają się zaprzestania sprzedaży w niedziele. Powiększą po prostu wkrótce statystyki bezrobocia.
~anti_socialist
To wynik m.in. wprowadzenia płacy minimalnej - i nieustannego jej podnoszenia

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki