Amerykańska firma PubNub otworzy biuro w Katowicach

2019-11-06 15:25
publikacja
2019-11-06 15:25

Amerykańska firma PubNub - spółka technologiczna z Doliny Krzemowej, wyspecjalizowana w rozwiązaniach umożliwiających prezentację danych w czasie rzeczywistym, otworzy biuro w Katowicach - podał w środę Urząd Miasta.

/ fot. Robert Neumann / FORUM

"Zainteresowanie inwestorów z branży high-tech, w tym firmy PubNub, z której przedstawicielami spotkaliśmy się podczas konferencji w Dolinie Krzemowej, bardzo nas cieszy. Każda nowa inwestycja to przyciąganie nowych miejsc pracy, rozwój talentów młodych, a w efekcie wsparcie dalszego rozwoju miasta" - skomentował naczelnik wydziału obsługi inwestorów Urzędu Miasta w Katowicach Mariusz Jankowski.

Rozpoczęcie pracy operacyjnej PubNub planuje na początek 2020 roku. Biuro firmy, o powierzchni 350 m kw., znajdzie się w biurowcu KTW, w sąsiedztwie hali Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Inżynierowie, którzy rozpoczną pracę w Katowicach, zajmą się zadaniami z obszaru oprogramowania. Rekrutacja jest w toku - oferty pracy można znaleźć na stronie internetowej PubNub.

Platforma tworzy oprogramowanie dla przedsiębiorstw i konsumentów. Specjalizuje się w rozwiązaniach umożliwiających prezentację danych w czasie rzeczywistym. Pracuje dla wielkich międzynarodowych firm, m.in. Adobe, Yelp, Peloton, eBay i Samsung. Obsługuje tysiące aplikacji z różnych branż, w tym aplikacje społecznościowe, czaty, aukcje internetowe, gry wieloosobowe, usługi finansowe, infrastrukturę telekomunikacyjną i handel elektroniczny, generując w czasie rzeczywistym 200 bilionów połączeń na ponad 330 mln urządzeń.

Produkty PubNub są też wykorzystywane do rozwoju Internetu Rzeczy w zakresie automatyki domowej, transportu, sprzedaży detalicznej itp. W tym roku firma potwierdziła swoją ekspansję na rynek europejski, zapowiadając otwarcie dwóch nowych biur – w Londynie i Katowicach.

"Wybór stolicy woj. śląskiego był podyktowany m.in. faktem, iż jest to jeden z najszybciej rozwijających się ośrodków technologicznych na starym kontynencie. Odzwierciedlają to najnowsze dane ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych - PAP), z których wynika, że aż 41 proc. zatrudnionych w sektorze BSS (usług dla biznesu) w Katowicach pracuje dla frm z branży IT" - podał Urząd Miasta.

"Katowice oferują dobry klimat dla biznesu. Od lat podejmujemy starania, by tworzyć silną markę miasta, opartą na doskonałej lokalizacji, dostępie do wykwalifikowanej kadry i rozbudowanym systemie wsparcia dla przedsiębiorców. Dziś budujemy naszą pozycję także na potencjale naukowym, gospodarczym i infrastrukturalnym całej metropolii" - ocenił naczelnik Jankowski.

Przedstawiciele spółki TDJ Estate, do której należy katowicki biurowiec KTW, oceniają, że PubNub to "synonim innowacyjności, ultranowoczesnych technologii i pierwszoligowych rozwiązań".(PAP)

autor: Marek Błoński

mab/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki