Amerykanie ruszyli na zakupy

Tradycyjnie już zaraz po Bożym Narodzeniu. W tym okresie sklepy w USA odnotowały najwyższe obroty od 2011 roku.

Pod koniec listopada Amerykanie obchodzili prawdziwe święto zakupów - Black Friday (FORUM)

Zdaniem analityków sumy, jakie Amerykanie wydali na poświąteczne zakupy, są dowodem na poprawę sytuacji gospodarczej Stanów Zjednoczonych. Dzień po Bożym Narodzeniu, które w USA obchodzone jest tylko 25 grudnia, jest uznawany za drugi w ciągu roku najbardziej intensywny pod względem zakupów.

W tym roku sklepy zanotowały obroty sięgające 65 miliardów dolarów, są one najwyższe od trzech lat. Robieniu zakupów sprzyjały ponadto najniższe od 2009 roku ceny benzyny i jesienna aura. Zwykle o tej porze roku wiele części USA nawiedzają intensywne mrozy, tym razem jest jednak dość ciepło.

Amerykanie w tym okresie korzystają z wielu obniżek sięgających nawet 80 procent. Ponadto wymieniają lub zwracają niechciane choinkowe prezenty. Najróżniejsze towary kupują także za specjalne karty podarunkowe, które można wymieniać w różnych sklepach. Wiele placówek handlowych ze względu na duży ruch otwartych było do późnych godzin nocnych.

Informacyjna Agencja Radiowa /IAR/, Jan Pachlowski /Chicago/abŹródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 5 ~ecik

Niechby tylko Polacy mieli takie zarobki i ceny jak w USA, to będą w Timesie pisać jak sie Polacy rzucili na zakupy, a świat japy rozdziawi. Tyle, że Polacy musza najpierw opłacić pół mln urzędowo-politycznych darmozjadów i kolejne 2mln budzetowych, a dopiero później na zakupy.

! Odpowiedz
4 3 ~jasnowidz

Nie zachłystuj się tak, przypomnę tylko że 93 miliony amerykańców w wieku produkcyjnym jest obecnie bez pracy. Populacja Stanów Zjednoczonych wynosiła według spisu powszechnego z 2010 roku 308 745 538 osób. A 47 milionów na zasiłkach, wyniki o niskim bezrobociu to nic innego jak propaganda.

! Odpowiedz
3 0 ~sdsd odpowiada ~jasnowidz

głupoty piszaj gdzie indziejl

! Odpowiedz
3 14 ~jasnowidz

Dzisiaj słowo analityk straciło swoje właściwe znaczenie, polegające dawniej na zaufaniu. Obecnie wszelakich maści analityków obrodziło, i są oni przede wszystkim na usługach koncernów, i rządów dobrze opłaceni i pracują jako tuby propagandowe naganiając i okłamując Leszczy. Pozostał nam zdrowy rozsądek i własne odczucie. Ps. UPS podaje że ma rekordowy rok w dostawach przesyłek. Wiecie dlaczego? Trzymajcie się. Bo to jest rekordowy rok zwrotów paczek!!! Największym niebezpieczeństwem jest to, że mamy całkowicie sztuczny, niestabilny system monetarny. Utworzyliśmy ogromne ilości kredytów, które nie mogą być obsługiwane lub spłacane. Wszystko to sprawia, zarzewia wojenne jakie w tej chwili mamy na świecie. I nie pomoże tu nawet mega propaganda.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil