Amber Gold - złoto dla zuchwałych?

Amber Gold, której zaufało już kilkadziesiąt tysięcy osób, spędza sen z powiek finansistom, pisze "Rzeczpospolita" i cytuje przedstawiciela jednego z TFI, według którego schemat działalności tej spółki to klasyczna piramida finansowa.


»Złota wędka Amber Gold

Gazeta podaje przykład: klient Amber Gold, który otworzyłby trzymiesięczną Lokatę w Złoto Plus na początku marca, zarobiłby gwarantowane 11,2 proc. w skali roku, a więc ponad 3,5 proc. w ciągu trzech miesięcy. Jak to możliwe, skoro w tym okresie cena złota wyrażona w złotych wzrosła tylko o 2 proc.

Niemożliwe, odpowiada ekspert, który twierdzi, że na spłatę zapadających lokat wraz z odsetkami firma przeznacza pieniądze z lokat dopiero co założonych, kończących się później. Interes się kręci, dopóki do systemu napływają pieniądze. Kiedy klienci przestaną wpłacać, Amber Gold nie będzie miał z czego oddać tym, którzy lokaty już pozakładali.

Poradnik: jak i gdzie sensownie zainwestować w złoto

"Rz" przypomina, że współwłaściciel spółki Marcin Plichta był w przeszłości skazany prawomocnym wyrokiem za przywłaszczenie mienia. Działalność Amber Gold nie podoba się Komisji Nadzoru Finansowego, która złożyła do prokuratury zawiadomienie, że bez licencji są wykonywane czynności bankowe. Śledczy czekają na opinię biegłego.

Spółka nie składa sprawozdań finansowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, do czego jest zobowiązana przepisami prawa. "Rz" twierdzi też, że nie wiadomo, ile Amber Gold ma złota na pokrycie roszczeń klientów, ani gdzie ten kruszec jest zdeponowany.

Więcej: http://www.rp.pl (PAP)

mp/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~michal

przedstawiam ofertę numerów ksiąg wieczystych: ambergold.parabanki.info/viewtopic.php?f=9&t=443
Zapraszam do dzialania!!

! Odpowiedz
0 0 ~mc

anm

! Odpowiedz
0 0 ~przestali wyplacac?


Tomek pisze:
Lipiec 12, 2012 o 11:56 pm

No niestety potwierdzam sytuację opisaną przez „edge” 4 lipca, że AG nie robi przelewów na czas, tłumacząc się „problemami z przelewami, które nie są po ich stronie tylko po stronie banku przez który te przelewy są dokonywane”. To pierwszy minus jaki mają u mnie, oczywiście zadzwonili i przeprosili za to, co nie zmienia faktu, że obracają w tym momencie pieniędzmi jakich nie powinni mieć. Pytanie tylko jak długo to będzie trwało? Odpowiedź: w przypadku „edge” było to 4 dni w moim zobaczymy. Jak widać reklamę negatywną sami sobie robią.
Odpowiedz

Anna pisze:
Lipiec 13, 2012 o 2:55 pm

Mój wcześniejszy post- Lipiec 10, 2012 o 2:47 pm

Witam . Jak jak obiecywałam na bieżąco będę informować odnośnie pożyczki „Na Co Chcesz ” w Amber Gold. Dziś mąż zadzwonił do Amber i po raz pierwszy od dwóch tygodni uzyskał pełną ,wyczerpującą odpowiedź. Przeproszono za niedogodności związane z rzeczywistym faktem zmiany kont która to miała trwać dwa dni robocze jednakże trwała aż do wczorajszego dnia,od wczoraj popołudnia zaczęto wypłacać pieniądze jednakże zważywszy na to iż priorytetem dla firmy są lokaty- te wypłacane są jako pierwsze w kolejności , Pani nie powiedziała tak jak inni konsultanci wcześniej: ” na pewno będą jutro „tylko uprzedziła iż będzie to w pierwszych dniach następnego tygodnia , w zależności od księgowania oraz przelewu, ale pieniądze mają być. Rozmowa była rzeczowa , nieprzekombinowana jak w poprzednich wypadkach więc teraz tylko musimy zaczekać ,mam nadzieję iż koło środy będę miała dobre informacje ….
Odpowiedz

Kyziek pisze:
Lipiec 13, 2012 o 12:26 pm

Ja równiez z przykrością potwierdzam opóźnienie w przelewie kwoty z zakończonej lokaty. Należne mi środki powinni przelać 11-tego, ale jakas miła Pani zadzwoniła i poinformowała, że z powodu problemów związanych ze zmianą rachunków bankowych wystąpi 1-dniowe opóźnienie. Niestety, 12-tego pieniążki również nie zostały przelane, choć pan z obsługi infolinii zapewniał mnie w tym dniu, że je wysłali. Dzisiej – 13-tego, w dalszym ciągu nie mam zwrotu pieniędzy. Zaczynam się trochę obawiać… Myślę, że takie robienie ludzi w konia jest wystarczającym powodem do nie korzystania z usług Amber Gold. Ja w każdym razie na pewno ponownie z nich nie skorzystam, szkoda nerwów…, a w problemy z kontami po prostu nie wierzę. Mam nadzieję, że w końcu odzyskam, to co wpłaciłem i że nie będę pierwszą ofiarą naciągaczy z Abmer Gold.
Odpowiedz
Maciek pisze:
Lipiec 13, 2012 o 3:14 pm

Tomku mozesz napisac czy otrzymales juz swoj przelew ?
Odpowiedz
mały pisze:
Lipiec 13, 2012 o 4:20 pm

Kolejny minus dla Amber gold!!!Od 4 dni czekam na przelew, ponieważ skończyła mi się lokata, niestety nie mam jeszcze pieniędzy, zapewniają mnie z dnia na dzień że jutro dojdą….
Odpowiedz
Maciek pisze:
Lipiec 13, 2012 o 5:06 pm

Sluchajcie wlasnie zernkalem na swoj certyfikat/ umowe. Data wyplaty pieniedzy jest o dwa dni pozniejsza niz data zakonczenia lokaty. Do tego dochodzi jeszcze min jeden dzien na wykonanie przelewu wiec pieniadze powinny znajdowac sie na koncie min 3 dni po zakonczeniu lokaty. Czy te cztery dni o ktorych piszecie to dni od zakonczenia lokaty czy dni od ustalonej w umowie daty wyplaty?
Odpowiedz
Krzysiek pisze:
Lipiec 13, 2012 o 6:24 pm

Witam! U mnie wypłata lokaty miała być 10.07 (wtorek). W środę 11.07 sami zadzwonili do mnie, że w związku ze zmianą rachunku bankowego nastąpi opóźnienie w wypłacie i przelew do mnie będzie dopiero w czwartek 12.07. Dziś sam zadzwoniłem na infolinię, ponieważ w dalszym ciągu kasa nie doszła i poinformowano mnie, że wypłaty wszystkich lokat przypadające na dni 9-11 lipca zostały zlecone wczoraj tj. czwartek o godz.18. Tak więc kasa dziś albo w poniedziałek ma dotrzeć… zobaczymy
Odpowiedz
Arle pisze:
Lipiec 13, 2012 o 6:37 pm

Mnie też nie wypłacili kasy z lokaty, kasa powinna być na koncie 11 lipca. Ale czy przelewy są wstrzymane czy niektórzy dostają pieniądze tylko z opóźnieniem?
Odpowiedz
mały pisze:
Lipiec 13, 2012 o 7:58 pm

Krzysiek, mam dokładnie taką samą sytuację co ty, powinienem dostać pieniądze 10.07. ale dostałem dzisiaj o 17:00, jeszcze z kolejnymi zalegają, czekam do poniedziałku, zapewniają że wyszły, ale gdzie po drodze się zatrzymały??, za dni zwłoki czasowej MOŻNA DOSTAĆ ODSETKI, NALEŻY WYPISAĆ DRUK W ODDZIALE AMBER GOLD. Mają jakiś problem z systemem, dokładnie sami nie wiedzą jaki..

Maciek – rozmawiamy o dacie WYPŁATY(czyli dacie wpłynięcia pieniędzy na konto posiadacza lokaty)
Odpowiedz

Krzysiek pisze:
Lipiec 13, 2012 o 9:16 pm

Dzięki za info. Właśnie natrafiłem w internecie również na wpisy pierwszych osób, które dziś popołudniu otrzymały wypłatę która wg umowy miała przypaść na dzień 10.07.
Jako ciekawostkę podam, że dzień wcześniej 9.07 lokata mojej mamy wraz z odsetkami znalazła się u niej na koncie w ten sam dzień! Niezły zamęt tam muszą mieć.

Dokładnie jak wspomniałeś, piszemu tutaj o dacie WYPŁATY środków wg umowy a nie ZAKOŃCZENIA umowy. Przypada ona z reguły 2-3dni robocze później.
Odpowiedz

Maciej pisze:
Lipiec 13, 2012 o 8:04 pm

Wszystko pewnie wyjasni sie w przyszlym tygodniu. Oby tylko to nie byl koniec AG…
Odpowiedz
ajuha pisze:
Lipiec 14, 2012 o 12:50 am

Tak rodzą się legendy…
Spokojnego weekendu.
Odpowiedz
Stały klient pisze:
Lipiec 14, 2012 o 2:49 am

Jak pozostali, tutaj się wypowiadający, AG nie przelało kasy na czas tłumacząc się zmianą rachunku.
To chyba jakiś problem z ich systemem – tak wyjaśniała pani z AG, zapewniając że nie ma powodu do obaw. Na początku przyszłego tygodnia mają sie pojawić na koncie.

Zobaczymy.
Odpowiedz
Dociekliwy pisze:
Lipiec 14, 2012 o 9:18 am

No jak samopoczucie i pewność gwarantowanych wypłat ? Weekend będzie ciężki ? A jeśli w poniedziałek też nie będzie kasy ?

Bądźcie obiektywni.
Ile trwa w dzisiejszych czasach założenie rachunku ? Dla firm zakładane są nawet setki rachunków w ten sam dzień. Ile trwają przelewy elektroniczne między rachunkami ? dni ? tygodnie ?

Jak bardzo chcecie wierzyć w problemy związane ze zmianą rachunków ????? Otwórzcie oczy.

Wydaje się jednak, że jesteście szczęśliwcami, że teraz Wam się kończą lokaty, bo raczej kasę dostaniecie. Przecież za każdą cenę trzeba ratować kurę znoszącą złote jajka i wypłaty muszą być dla Was zrobione. Kasa jakoś się znajdzie.

Nie było by problemów, gdybyście sobie spokojnie przedłużyli lokaty na kolejny rok. Spali byście spokojnie. Naprawdę nie warto się denerwować – przedłużajcie lokaty.
Odpowiedz

wróżka666 pisze:
Lipiec 14, 2012 o 10:41 am

Kiedy AG powstało rzekłem swej małżonce – obserwuj Kochanie, będą jaja :)
Myślę, że się powoli zaczynają. Rozkręcą się po całości właśnie w przyszłym tygodniu, bo ludzie przestaną masowo odświeżać lokaty. Przez numer ze „zmianą rachunków” padł cień na działalność AG i teraz będzie już gorzej. Najpierw eksplozja AG, potem OTL. Czas obu dramatów ciężko przewidzieć, bo zależy od wartości posiadanych środków, a te nie są publikowane.Watch closely the following weeks! Strzelam, że do końca wakacji będzie po temacie. Ale to tylko ślepy strzał.
Odpowiedz

Tom pisze:
Lipiec 14, 2012 o 12:03 pm

@Dociekliwy

Nawet jeśli w przyszłym tygodniu osoby nie otrzymają swoich pieniędzy wraz z należnymi odsetkami, to komentarze typu „a nie mówiłem” z pewnością nie pomogą im ich odzyskać.

Jeżeli ktoś odczuwa misję w szerzeniu mądrości finansowej niech robi to w sposób nie obrażający innych.

Rzekome problemy z kontami bankowymi z pewnością nie wpływają korzystnie na obraz firmy, ale automatycznie jej nie dyskredytują. Jeżeli pieniądze nie wpłyną w następnym tygodniu może to oznaczać, że spółka traci płynność. Swoją drogą ciekaw jestem ich sprawozdania finansowego i cieszę się, że żadnych pieniędzy w Amber Gold obecnie nie posiadam. Może być gorąco…
Odpowiedz

Dociekliwy pisze:
Lipiec 14, 2012 o 1:42 pm

@TOM – o jakiej pomocy w odzyskaniu pieniędzy mówisz ? Jeśli Amber Gold się wyłoży, to nikt nigdy nie odzyska nawet jednej złotówki.

Zamiast ‚a nie mówiłem’ , powiem ‚a nie ostrzegałem’….

Niech moc będzie z Wami.
Odpowiedz

Tom pisze:
Lipiec 14, 2012 o 2:02 pm

@wróżka666

Biorąc pod uwagę, że około 70% firm bankrutuje w przeciągu pierwszych pięciu lat swojej działalności to stwierdzenie „obserwuj Kochanie będą jaja” jest dość bezpieczne. Obawiam się, że na wszystkie organizacje przyjdzie kiedyś czas i będą „jaja” ;) Pytanie, dlaczego akurat tym potencjalnym bankructwem tak wiele osób postronnych się emocjonuje?

@Dociekliwy

Jeśli chodzi o pomoc, to sugeruję wsparcie emocjonalne.
Odpowiedz

Dociekliwy pisze:
Lipiec 14, 2012 o 2:22 pm

Dlaczego tym bankructwem (jeśli do tego dojdzie) tak wiele osób się emocjonuje ??

No bo chyba innego scenariusza nie mogło być w tym wypadku…

Ponadto jest to niezły dowód na to, że ludzie są w stanie bez najmniejszego problemu uwierzyć każdemu (nawet diabłu :) ) i to we wszystko – jeśli tylko obieca im jakiś wyjątkowy zysk……
Odpowiedz

bezsenny pisze:
Lipiec 14, 2012 o 2:09 pm

czy ktoś był w sprawie opóźnień w placówce AG i próbował otrzymać info ponad konsultantami ?
rozumiem z wpisów, że problem powstał w dniu 10 lipca. Czy ktokolwiek otrzymał wpłatę za lokatę przy umowie uznania środków na swoim koncie 10-go ?, jeśli nie to w poniedziałek opóźnienie będzie wynosić już 6 dni.
Odpowiedz

Krzysiek pisze:
Lipiec 14, 2012 o 5:44 pm

Część osób dostała w piątek 13.07 wypłaty z 10.07. Co do informacji – zależy na jakiego pracownika trafisz. Jeden powie Ci, że wszystko zostało wypłacone w czwartek i zadowolony a inny (bardziej kompetentny) udzielił mi informacji, że nie do końca tak było. Część środków została zlecona do wypłaty w czwartek ale po godz. 19 i dlatego tylko część ludzi dostała przelew w piątek. Pozostałe przelewy zostały zlecone dopiero w piątek. Dotyczy to lokat. Nie wiem jak z pożyczkami, ale ktoś dostał info też od bardziej kompetentnego pracownika, że na pierwszy ogień wypłacają zaległe lokaty, a kasa na pożyczki w drugiej kolejności.
Odpowiedz

Arakis pisze:
Lipiec 14, 2012 o 6:18 pm

Ja byłem …
Potwierdzili sprawę ze zmianą kont bankowych, przepraszali za powstałe opóźnienia w zwrocie środków i prosili o cierpliwość, bo podobno wszystkie zaległe wypłaty zostały zlecone i powinny pojawić sie na kontach po księgowaniach w bankach odbiorców z pierwszej sesji przychodzącej.

Jednocześnie pani z obsługi poinformowała, że mam prawo wystąpić o odestki od zaległości i prawdopodobnie będą mi one przyznane i zwrócone.

Także spokojnie, poniedziałek już blisko i nie ma co się niepotrzebnie ekscytować, szczególnie przez osoby które nawet złotówki nie włożyły w AG a teraz piszą „a nie ostrzegałem”.
Odpowiedz
stasia pisze:
Lipiec 14, 2012 o 7:29 pm

Media sieją niepewnośc co do AG to oni chcą zeby kliienci byli OSZUKANI
a potem bedą pisać że to była piramida finansowa – miejcie pretesje do KNF i mediów ze chcą upadłości AG bo bankom uciekają klienci
Odpowiedz
ajuha pisze:
Lipiec 14, 2012 o 11:57 pm

Stasiu, czy oprócz mantry o uciekających z banków klientach, mogłabyś coś od siebie …? Tak z głowy jakoś…
Odpowiedz
Tom pisze:
Lipiec 15, 2012 o 12:11 am

@stasia

Możesz podać źródło informacji jakoby bankom uciekali klienci?

Patrząc na udostępnione dane finansowe AG, to skala działania jest w stosunku do banków czy nawet SKOK-ów niewielka. Można założyć, że wartość „depozytów” w AG w poprzednim roku wynosiła około 250 mln, choć bardziej obstawiam kwotę trzy razy mniejszą. Natomiast gospodarstwa domowe w bankach mają ulokowane około 490 mld. Różnica jest kolosalna.
Odpowiedz
dziennikarz pisze:
Lipiec 15, 2012 o 6:52 am

Sezon ogórkowy w pełni więc durne dziennikarzyny nie mając co pisać próbują zasiać ferment wśród klientów inwestorów Amber Gold . Ja mam tam lokaty na kilkanaście tysięcy złotych i zamierzam dalej z tą firmą współpracować , a już na pewno nie zrywać lokat przed upływem terminu , bo wiem że Amber Gold jest i będzie jeszcze długo wypłacalny.
Odpowiedz
misiek pisze:
Lipiec 15, 2012 o 8:51 am

Niektórzy piszą że czekają na przelew pieniędz 2 lub 3 dni. Ja czekam już drugi tydzień i nic. Po kilku dniach od zakończenia lokaty, sam zadzwoniłem do nich by się dowiedzieć o co chodzi wówczas pan Bartosz K. odpowiedział(cytuję): „mamy chwilowe problemy techniczney” (???). Coś długo mają te problemy i ciągle narastają. Czy ktoś jeszcze jest w podobnej sytuacji? Może trzeba już złożyć pozew zbiorowy?
Odpowiedz
stasia pisze:
Lipiec 15, 2012 o 10:09 am

Potwierdzm – jeśli AG go Oszukało nie wypłaciło należnych odsetek od kapitału i udowodni to zwróce mu 1000 zł – jeśli nie dostał całego kapitału zwróce mu cały kapitał pozdrawiam
Odpowiedz

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~anik1972

http://www.kredyciak.pl/gotowkowe/4539-po-yczka-gotowkowa-w-amber-gold.html
Można zobaczyć na dzień dzisiejszy co tak naprawdę się dzieje ..zaczyna brakować kasy w Amber

! Odpowiedz
0 0 ~Krzysztof

Jak dla mnie to jest trochę wszystko podejrzane, wysokie zyski oderwane od realiów rynkowych, typowe dla piramidy finansowej, a przypomnę, że Madoff przed 13 lat nie zainwestował ani 1 dolara powierzonego mu przez klientów.
Ja tam nie mam zaufania dla takiej instytucji i nie powierzę im swoich pieniędzy, ale znam osoby które to zrobiły i rzeczywiście na razie zarabiają, tylko jak wiadomo nawet na piramidach finansowych część klientów dużo zarobiła, jeśli tylko wycofali się przed upadkiem.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~szefu2000

Na stronach AG pokazują jaki jest kurs kupna a jaki kurs sprzedaży już na tym można zarobić.
Poza tym jest fundusz gwarancyjny do 250.000.
Ludzie którzy zamieszczają tu brednie nawet nie przeczytali warunków umów.z AG
Większość krytyków do agenci TFI którzy nie mają już prowizji od sprzedaży .

A banki cóż skoro wyliczono że banki tracą klientów to trzeba puścić plotkę i nakręcić akcję reklamową przeciw AG.
Ciekawe że od ponad roku nie było żadnej negatywnej zmianki o AG w prasie i internecie.
Mi kończy się już 4 lokata w AG i wszystko jest w jak najlepszym porządku.
Uważam to za bardziej bezpieczne niż jednostki w TFI gdzie tak naprawdę zarabiają tylko zarządzający a człowiekowi wali się informację że to inwestycja długo terminowa.
Za niedługo okaże się że ludzie którzy odkładali na emeryturę w TFI lub np Aegonie czy Skandi po dwóch czy trzech kryzysach nie będą mili nic no może 10 % wpłaconych środków i co im się powie . Pewnie żeby poczekali bo to inwestycja długo terminowa

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Konrad

cena złota waha się, ale trend jest zbieżny-roznący o ponad 10%. niepokój budzi to, że AG gwarantuje 13% zysku a priori.
Mimo wszystko OLT ma tani kredyt na rozwój.

! Odpowiedz
0 0 ~Pi

A KNF powiesiło ostrzeżenie na stronie i zadowolone czeka. Jak piramida padnie, to okaże się, że ludzie sami sobie winni, bo wpłacali kasę.A urzędasy umyją ręce.

! Odpowiedz
0 0 ~ptaszek

Hmm, nie wiem o jakim trendzie piszesz ale faktycznie na złocie można było zarobić tak gdzieś do końcówki zeszłego roku, inwestycja 3 letnia w złoto mogła dać nawet 100% zarobku. (tj. od kupna sztabek na przełomie 2008/2009 do spieniężenia złota na górce 2011/2012)
Obecnie cena złota jest w miarę stabilna, wystarczy sobie wejść na byle jaki portal z cenami złota i zobaczyć, że „na dziś” zysk z rocznej "lokaty" w złoto da równe 0,8%, wiec nie wiem jak AG może dawać 13% i więcej... czyli minimum piętnastokrotność realnych zmian cen złota :D
Ale heca zacznie się dopiero koło września, ponieważ rok temu była spora górka (rekord dziesięciolecia :D ) Jeśli AG „kupował” nam wtedy złoto to po roku, czyli za miesiąc będzie miał 15%... ale straty. Żeby nam „zrobić dobrze” i dotrzymać warunków umowy musiał będzie dokładać ~30% wartości lokat od siebie… wtedy dopiero będzie można ocenić jakość biznesu AG.

Pozdrawiam drobnych inwestorów

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~złota

Najlepszym odstraszaczem jest, że właściciel Amber Gold był już karany za wyłudzanie pieniędzy... Może i ktoś na tym zarabia, ale jak wszystko podupadnie, to ktos za to na pewno będę płacił, na przykład swoją lokatą...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
ZŁOTO 0,42% 1 543,25
2019-08-26 09:29:00
WIG -0,83% 55 580,75
2019-08-26 09:10:00
WIG20 -0,93% 2 084,02
2019-08-26 09:25:45
WIG30 -0,95% 2 383,32
2019-08-26 09:25:00
MWIG40 -0,59% 3 731,15
2019-08-26 09:10:45
DAX -0,18% 11 590,21
2019-08-26 09:22:00
NASDAQ -3,00% 7 751,77
2019-08-23 22:03:00
SP500 -2,59% 2 847,11
2019-08-23 22:08:00

Znajdź profil

Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.