Ambasadorka Samsunga pozwana za korzystanie z iPhone’a

Rosyjska ambasadorka marki Samsung została przyłapana na korzystaniu z iPhone’a X. To faux pas będzie ją teraz słono kosztować, koreańska firma szykuje bowiem pozew przeciwko celebrytce.

(fot. Valery Sharifulin/TASS / FORUM)

Płacenie znanym osobom za używanie produktów danych marek nie jest nową praktyką. Zdecydował się na to także Samsung i na swoją ambasadorkę w Rosji wybrał tamtejszą celebrytkę Ksenię Sobczak. Do jej zadań należy występowanie w reklamach smartfonów i publiczne pokazywanie się z telefonem koreańskiej marki.

Inna sprawa to korzystanie ze smartfonów w sytuacjach prywatnych. Nie zawsze bowiem produkt, do którego promowania gwiazda jest zatrudniona, pokrywa się z tym, którego używa na co dzień. Taka rozbieżność wyjątkowo nie spodobała się Samsungowi, który postanowił ukarać Sobczak za używanie iPhone’a X.

Rosyjska prezenterka podczas wywiadu telewizyjnego korzystała ze smartfona marki Apple. Co prawda starała się go zasłaniać i zakrywać logo, jednak bardziej uważni widzowie dostrzegli, że na jej biurku leży iPhone. Taka niesubordynacja będzie Sobczak słono kosztować, bowiem w jej umowie z Samsungiem widnieje zapis, że ta będzie używać smartfona marki podczas publicznych wystąpień (również w telewizji) i wydarzeń w Moskwie.

Według serwisu Appleinsider Samsung chce nałożyć na Rosjankę karę w wysokości 1,6 mln dolarów. Nie wiadomo, na jaką kwotę opiewa kontrakt zawarty między koreańskim gigantem a Sobczak.

Ksenia Sobczak jest córką znanego rosyjskiego polityka Anatolija Sobczaka, byłego mera Sankt Petersburga. Powszechnie uważana jest za „chrześnicę Putina”, mimo to startowała przeciwko niemu w wyborach prezydenckich w 2018 r.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.