REKLAMA

Amazon zatrudni 100 tys. osób w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych

2020-09-15 11:30
publikacja
2020-09-15 11:30
fot. Jonathan Weiss / Shutterstock

W czasie epidemii wzrosło zainteresowanie zakupami online i z tego powodu Amazon zapowiedział, że zatrudni 100 tys. pracowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

Jak podaje serwis MarketWatch, Amazon zapowiedział gwałtowne zwiększenie zatrudnienia, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na zakupy online. Nowe stanowiska będą dostępne w pełnym i niepełnym wymiarze pracy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, zatrudnienie będzie miało miejsce w między innymi 100 centrach logistycznych. 

Początkowe wynagrodzenie w tamtejszych rejonach wynosi co najmniej 15 dol. za godzinę pracy. "Tylko w tym miesiącu otwieramy 100 budynków w nowych centrach logistycznych i sortowniach, stacjach dostaw i innych miejscach" - powiedział Dave Clark, wiceprezes ds. Operacji globalnych w Amazon. Od 2010 roku Amazon stworzył ponad 600 tys. miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych i zainwestował ponad 350 mld dolarów. Ostatnio gigant poinformował, że zatrudni dodatkowo 7 tys., pracowników w Wielkiej Brytanii, zwiększając tym samym zatrudnienie w tym kraju do ponad 40 tys. 

Tymczasem w Polsce w lipcu Amazon zapowiedział stworzenie kolejnych 500 miejsc pracy w Łodzi, zwiększając tym samym zatrudnienie w swoich centrach logistycznych w regionie łódzkim do 1300 osób. 

WS

Źródło:
Tematy
Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Załóż Twisto i zdobądź bonus 20 zł na pierwsze zakupy! Kup teraz, zapłać później!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki