REKLAMA

Amazon wkracza do Australii

2017-03-15 08:45
publikacja
2017-03-15 08:45

Amazon podjął pierwsze kroki w stronę otwarcia swojego biznesu na rynku australijskim. Firma będzie inwestowała w duże hale magazynowe - niektóre źródła podają, że Amazon dobił targu z przedsiębiorstwem Goodman Group, który posiada, buduje i zarządza nieruchomościami logistycznymi. 

fot. REUTERS/Michaela Rehle / / FORUM

Amazon posiada już dwa centra danych w Sydney i mimo że nie potwierdził oficjalnie wejścia na rynek australijski, reklamuje już 105 miejsc pracy na swojej stronie internetowej w tym regionie. Analitycy twierdzą, że rozwijanie łańcucha dostaw w Australii, gdzie jest mniejsza gęstość zaludnienia, może być dla giganta trudniejsze - donosi serwis The Australian. 

Australijscy detaliści są zaniepokojeni inwestycją Amazona, tym bardziej, że gigant złożył wniosek o zastrzeżenie 10 znaków towarowych w celu ochrony najbardziej zaawansowanych produktów dostępnych online w tym Amazon Echo, Amazon echo Dot, Amazon Dash oraz Amazon Tap. 

Richard Goyder, dyrektor firmy Wesfarmers, ostrzegł lokalne przedsiębiorstwa, że Amazon będzie "jadł nasze śniadania, obiady i kolacje". Przy okazji będzie kosztował sprzedawców 4 mld dolarów. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Szukasz pracownika? Opublikuj pierwsze ogłoszenie o pracę już od 59,32 zł na Pracuj.pl!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~niepelnosprawny_org
ciekawe jak australijczycy zareagują na "super płace" amazona jak i w Polsce sie wielu przekonało...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki