REKLAMA
Dzień domów w Bankier.pl

Amazon w Indiach sfinansuje zaszczepienie miliona pracowników i ich rodzin

2021-04-12 16:11
publikacja
2021-04-12 16:11
Amazon w Indiach sfinansuje zaszczepienie miliona pracowników i ich rodzin
Amazon w Indiach sfinansuje zaszczepienie miliona pracowników i ich rodzin
fot. Tada Images / / Shutterstock

Indyjska filia koncernu Amazon zapowiedziała w poniedziałek, że sfinansuje szczepienie miliona swoich pracowników, ich rodzin oraz pracowników firm partnerskich przeciwko Covid-19.

Ogłoszenie firmy ma związek z udostępnieniem szczepionek w Indiach dla osób powyżej 45 roku życia. Choć szczepienie w państwowych placówkach jest darmowe, w prywatnych klinikach to koszt maksymalnie 250 rupii (ok. 12 zł) za dawkę.

Jak zapowiedziała firma, program obejmie pracowników Amazona i ich rodziny, a także przedsiębiorców prowadzących sprzedaż za pomocą platformy z co najmniej rocznym stażem. Koncern płaci również za leczenie i testy pracowników zakażonych koronawirusem.

Indie zmagają się obecnie z drugą falą zakażeń i pod względem wykrytych przypadków Covid-19 wyprzedziły w poniedziałek Brazylię jako drugi najmocniej dotknięty pandemią kraj na świecie. Dotychczas zdiagnozowano tam 13,5 mln infekcji oraz stwierdzono 170 tys. zgonów chorych na Covid-19. W poniedziałek pobity został dobowy rekord nowych zakażeń - 169,9 tys.

Wobec szybko pogarszającej się sytuacji władze przyspieszyły program szczepień, jednocześnie wstrzymując eksport produkowanych w kraju dawek preparatu AstraZeneki za granicę.

Jak dotąd co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19 otrzymało 91,6 mln mieszkańców Indii, czyli 6,6 proc. Poza preparatem AstraZeneki stosowana jest też rodzima szczepionka Covaxin. (PAP)

osk/ tebe/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia koronawirusa z Chin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki