REKLAMA

Amazon uniknie zapłaty 1,5 mld dol. zaległych podatków w USA

2017-03-27 09:21
publikacja
2017-03-27 09:21
fot. REUTERS/Mike Segar / FORUM

Po długotrwałej walce Amazon wygrał w sądzie z amerykańskim urzędem podatkowym. Gigant handlu online uniknie tym samym zapłaty 1,5 mld dol. podatków. 

Jeff Bezos, szef Amazona / fot. JASON REDMOND / FORUM

Sędzia Albert Loubert orzekł, że działania Amazona polegające na odprowadzaniu zysku ze sprzedaży przez spółkę córkę w Luksemburgu były legalne. Mowa o transakcjach zawartych przez spółkę zależną w latach 2005 i 2006. Ponadto Sąd Podatkowy odrzucił różne argumenty IRS (Urzędu podatkowego w USA) i stwierdził, że wielokrotnie instytucja ta nadużywała swojego autorytetu - donosi serwis CNBC.

IRS twierdził, że Amazon niezgodnie z prawem zmniejszył swój rachunek podatkowy w Stanach Zjednoczonych, transferując swój majątek przez luksemburską spółkę. Wygranie sprawy w sądzie nie oznacza jednak końca walki z systemem podatkowym. Jak donoszą zagraniczne media, spółka będzie musiała zmierzyć się dodatkowymi rachunkami podatkowymi w Europie, jeśli władze w Brukseli zdecydują się podjąć dalsze działania. 

Luksemburg jest znany jako jeden z największych światowych rajów podatkowych. Znacznie niższy podatek dochodowy od osób prawnych sprawia, że wiele firm transferuje tam swoje aktywa.

WSZ

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (13)

dodaj komentarz
~djdustin
No pięknie. Te gnidy obrastają w piórka zgodnie z zasadą 80:20 lub 90:20, korzystają z infrastruktury wybudowanej z podatków płaconych przez Kowalskich, Smith'ów, Klaus'ów. A wy durnie płaćcie dalej i kupujcie ten shit wciskany przez korporacje.
~Londoner
Dlatego smiesza mnie narzekania korwinowcow i innych neo-liberalow, ktorzy sa oburzeni, na place minimalna, czy to ze podatki ida na bezrobotnych. To nie tu ucieka gros pieniedzy, tylko przez Google, Amazon, banki etc., ktore znalazly raje finansowe, korzystaja ze skomplikowanego systemu i doja nas wszystkich. No, ale im sie ciezej Dlatego smiesza mnie narzekania korwinowcow i innych neo-liberalow, ktorzy sa oburzeni, na place minimalna, czy to ze podatki ida na bezrobotnych. To nie tu ucieka gros pieniedzy, tylko przez Google, Amazon, banki etc., ktore znalazly raje finansowe, korzystaja ze skomplikowanego systemu i doja nas wszystkich. No, ale im sie ciezej dobrac do tylka niz calej reszcie spoleczenstwa. Dlatego leci wciaz liberalna propaganda, a lemingi lykaja, ze az milo.
~Szarlej
Powiedz mi tylko jak człowiek taki jak Korwin który został wychowany i ukształtowany przez komunę może być liberałem. Przecież to nie możliwe!
~ererer
jeśli wydaje ci się że wszyscy dookoła knują i spiskują by cie okraść-idź do psychiatry, to obsesja paranoidalna

a z wolnym rynkiem i prawami fizyki nie walcz bo zawsze przegrasz, możesz za to próbować leczyć swoje defekty w głowie
~zeflik
O to by w kazdym miejscu na świecie były automaty z coca-colą, na każdym kompie windows a w każdej komórce android i gps, a w każdym kinie holywoodzkie produkcje dbają amerykańskie lotniskowce i one kosztują. To poniekąd usprawiedliwia żarłoczność irs, jakkolwiek usbiurwy są do wycięcia w pień tak jak nasze zresztą.
~szarlej
Jasne i nastanie twój ulubiony chaos, Do pracy będziesz jechał i płacił myto na każdym kawałku drogi który nie należy do ciebie. Chłop z komuny wyjdzie ale komuna z chłopa nigdy
~Ed
Nie ma sprawiedliwosci na swiecie....to podstawowa zasada, ktora nalezy przyjac
~yhhh
A może by zrobić z Polski raj podatkowy?
~CzerwonyWiewior
W Polsce raj polega na tym, że musisz płacić (np. ZUS) zanim cokolwiek zarobisz
~szarlej
Raj podatkowy nie polega na niskich podatkach tylko na braku dostępu do wiedzy o kontach właścicieli! Do tego w Rajach podatkowych operują firmy słupy różnych 3 literowych agencji rządowych do tego to zostało stworzone.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki