Amazon dostarczy paczkę w dwie minuty

We wtorek 16 sierpnia Amazon uruchomił nową usługę, dzięki której klienci mogą odebrać  paczkę już po dwóch minutach od złożenia zamówienia przez internet.

(fot. Jeffrey Dastin / Reuters)

Chodzi o „Instant Pickup”, szybką metodę odbierania zamówień, które dostarczane mają być do firmowych paczkomatów. Oferta póki co dotyczy mniejszych produktów, m.in. przekąsek, kosmetyków czy ładowarek do telefonu i dostępna jest dla użytkowników korzystających z usługi Prime.

Obecnie oferta weszła w życie w pięciu miastach w Stanach: Atlancie, Berkeley, College Park, Columbus i Los Angeles. Firma jednak nie ma zamiaru poprzestawać tylko na tym i planuje rozszerzenie swojej oferty o kolejne lokalizacje. Póki co głównymi odbiorcami są studenci, dlatego też w przyszłym tygodniu Amazon wejdzie z usługą do 22 miejsc uniwersyteckich.

Amerykański gigant nie chce być dostępny na rynku tylko online i chce dać klientom możliwość „fizycznego” kontaktu ze swoimi produktami. W czerwcu ogłosił przejęcie sieci sklepów spożywczych Whole Foods Market, a cena, za którą kupił sobie „warzywniak, opiewała na prawie 14 miliardów dolarów.

DU

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 sel

W automacie wrzucam żeton i odbieram towar po sekundzie...

! Odpowiedz
7 5 open_mind

Jak dla mnie to to kolejna finansowa pułapka zastawiona na zakupoholików, aby badziewie kupować w jak największych ilościach, zostajesz członkiem Prime prawie automatycznie tak podstępnie to zrobili ja właśnie musiałem dzwonić od Annasza do Kajfasza aby mnie skreślili z listy, koszt około 100 dolarów za członkostwo Dostałem już pierwsze rachunki a nic nie kupowałem tylko za same członkowstwo, ale ludziska się garną jak oszalałe w tym roku 88 milionów, bo trochę taniej, w zeszłym 56 milionów członków Prime.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 open_mind

Bardzo natomiast lubię eBay, w odróżnieniu od przekomercjalizowanej i podstępnej Amazon.

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl