REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

AmRest monitoruje sytuację w Rosji, restauracje działają normalnie

2022-03-01 18:34
publikacja
2022-03-01 18:34
AmRest monitoruje sytuację w Rosji, restauracje działają normalnie
AmRest monitoruje sytuację w Rosji, restauracje działają normalnie
fot. Vivek Prakash / / Reuters

Grupa AmRest monitoruje sytuację w Rosji, po tym jak wprowadzone zostały tam sankcje po inwazji na Ukrainę. Restauracje na rynku rosyjskim są otwarte i nie widać żadnej zmiany trendów w sprzedaży - poinformowali przedstawiciele grupy.

"Zarząd AmRestu monitoruje dokładnie sytuację. Nasze restauracje w regionie są otwarte, prowadzą sprzedaż. (...) Liczymy, że konflikt zakończy się jak najszybciej" - powiedział członek zarządu Eduardo Zamarripa podczas telekonferencji dla inwestorów.

Jak wskazał, biznes spółki w Rosji się sam finansuje, polega głównie na lokalnych dostawach. 62 proc. restauracji jest zlokalizowanych pomiędzy Sankt Petersburgiem i Moskwą.

W 2021 roku sprzedaż w Rosji (oraz w Armenii i Azerbejdżanie) wyniosła 185,2 mln euro i odpowiadała za ok. 10 proc. sprzedaży grupy. EBITDA na tym rynku wyniosła 41,3 mln euro.

Sieć grupy w Rosji liczyła na koniec roku 278 lokali (w tym 6 Armenii i 5 Azerbejdżanie).

Prezes Luis Comas, pytany, czy spółka widzi jakieś zmiany w zachowaniu klientów w Rosji w ostatnich dniach, odpowiedział: "Nie zauważyliśmy żadnego wpływu na sprzedaż, żadnej zmiany trendów".

Przedstawiciele spółki nie chcieli spekulować, jaki będzie wpływ wykluczenia banków rosyjskich z systemu SWIFT w ramach sankcji po rosyjskiej agresji na Ukrainę.

"Zobaczymy, jak się rozwinie sytuacja" - powiedział Zamarripa.

Pytany, czy spółka rozważałaby wyjście z Rosji, odpowiedział: "Obecnie koncentrujemy się na prowadzeniu naszego biznesu, obsługiwaniu klientów KFC w Rosji".

Spółka poinformowała, że wychodzi w tym roku z Pizza Hut w Niemczech (83 lokale) i Rosji (60 lokali) w związku z kończącą się umową franczyzową.

AmRest nie jest obecny na Ukrainie. (PAP Biznes)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (1)

dodaj komentarz
forfun
NO TO JUŻ WIEMY KTÓRYCH FIRM UNIKAĆ JAKO WSPÓŁPRACUJĄCUCH Z REŻIMEM

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki