REKLAMA

Alma Market planuje zwolnienia grupowe. Pracę straci ponad 1300 pracowników

2016-09-21 16:15
publikacja
2016-09-21 16:15

Alma Market planuje zwolnienia grupowe, którymi objętych może być do 1321 pracowników. Powodem jest redukcja nierentownych placówek handlowych, a także zamiar ograniczenia zatrudnienia w centrali w związku ze zmniejszeniem skali działalności - podała spółka w komunikacie.

fot. Pawel Krzywicki / / FORUM

"W związku z planowanymi zwolnieniami, spółka przystąpiła do procedury zawiadomienia zakładowej organizacji związkowej, a następnie zawiadomienia właściwego urzędu pracy" - napisano w komunikacie.

W połowie września Alma Market złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości.

Jednocześnie spółka skorygowała tegoroczne jednostkowe prognozy. Zgodnie z aktualnymi szacunkami, przychody spółki wyniosą 660 mln zł, a nie ponad 900, jak zakładano w marcu tego roku. Firma zrezygnowała z podawania wyniku netto. W marcu zakładała ponad 7 mln zł zysku netto.

Pracownicy Almy: O wszystkim dowiadujemy się z prasy

Pracownicy Almy: O wszystkim dowiadujemy się z prasy

W delikatesach Alma półki nadal świecą pustkami, a firma wydała jak dotąd jeden oficjalny komunikat, z którego wynika, że rentowne placówki nie mają problemów z towarowaniem. Zapytaliśmy pracowników, czy w związku z napiętą sytuacją w firmie, czekają ich zmiany kadrowe i płacowe.

Zarząd zdecydował się na korektę, uwzględniając wielkość sprzedaży w okresie dwóch miesięcy trzeciego kwartału roku i poziom zrealizowanej sprzedaży w pierwszej połowie września 2016 r. Korekta zakłada, że w spółce zostaną wprowadzone "znaczne zmiany w jej funkcjonowaniu i nie powstaną oraz nie ujawnią się okoliczności negatywne".

W szczególności mogłoby to dotyczyć braku możliwości realizacji pełnych dostaw do sklepów ze względu na powstałe opóźnienia w płatnościach, kosztów zamknięcia znacznej ilości nierentownych sklepów czy sprzedaży aktywów spółki po cenie niższej niż ich wartość godziwa.

Wierzyciel Almy Market złożył wniosek o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej spółki

Wierzyciel Almy Market Zbigniew Jurasz złożył wniosek ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku spółki. Wierzyciel wniósł o połączenie jego wniosku do wspólnego rozpoznania z wnioskiem o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego, który spółka złożyła w połowie września - podała Alma Market w komunikacie.

"W ocenie spółki, powyższy wniosek nie zagraża postępowaniu o wszczęcie postępowania restrukturyzacyjnego złożonego przez spółkę, albowiem zgodnie z art. 12 ust. 3 prawa restrukturyzacyjnego, sąd upadłościowy wstrzymuje rozpoznanie wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego" - napisano w komunikacie.

Alma Market w połowie września złożyła w krakowskim sądzie wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego. Spółka uznała za konieczne podjęcie restrukturyzacji, by poprawić sytuację finansową i uniknąć upadłości. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (28)

dodaj komentarz
~kol90
W Lublinie właśnie obie ALMY zrobiły kaput !
Niby wisi kartka że awaria ale wszyscy wiedzą o co chodzi jak towaru nie ma na półkach.
~pysiak
to jest żałosne...
alma osiągneła dno i tak już pozostanie...

za 1400zł każdy z pocałowaniem ręki przyjmie ;/
~prawownice
Oliwa zamknienta Alma w Sierniu.nie placili za czynsz.
~autor
W sumie to całe zachowanie Almy wobec pracowników przez ostatnie kilka miesięcy to znęcanie psychiczne i fizyczne(bo ten kto został to pracuje na kilku stanowiskach) a nadal nic nie wiadomo...który sklep,miasto...
~Tomasz
Alma w Galerii Kazimierz w Krakowie wygląda żałośnie. Wynieśli już chyba połowę regałów więc zakładam, że to będzie placówka do kasacji. Szkoda – zawsze wydawało mi się, że ruch jest duży, ale to też spora powierzchnia i nie wiadomo ile za czynsz płacili. Mieszkam bardzo blisko i zwykle tam robiłem zakupy. Teraz powoli już nie ma Alma w Galerii Kazimierz w Krakowie wygląda żałośnie. Wynieśli już chyba połowę regałów więc zakładam, że to będzie placówka do kasacji. Szkoda – zawsze wydawało mi się, że ruch jest duży, ale to też spora powierzchnia i nie wiadomo ile za czynsz płacili. Mieszkam bardzo blisko i zwykle tam robiłem zakupy. Teraz powoli już nie ma po co tam chodzić, bo półki zieją pustką.
~silvio_gesell
Zmiecie też i polski handel. A jak zmądrzejemy to wprowadzimy katastralny i będziemy nacjonalizować zachodnie biznesy.
~bilans
No patrzta, a Aviva zatrudni tysiaka i prawie na zero wyjdzie
~Aaaaa
I czemu kasujecie komentarze??? Alma nie ma własnego majątku wszystko obciążone hipoteki, zastawami, leasingami i umowami przewłaszczenia.. Jaka franczyza jak nie płacą dostawcom? Jakie wynajecie powierzchni jak im się konczą umowy najmu? Pytanie czy za nie płacą...pewnie nie. Swoją drogą skąd tu tylu naganiaczy na akcje bankruta.
~olo
Opcji mają wiele, raczej upaśc nie upadną, bo majątek jeszcze wielki. Mogą wwejść zwwe francyzę, mogą utworzyć sieci sklepów mieszanych branż i częśc powierzchni podnając gastornomi (np. wejść w spółkę ze SFINKSEM), częśc na RTV , cęść wydzielić np na potrzeby producentów aby stworzyć im sieć sklepów firmowych w całej polsce, oferujać Opcji mają wiele, raczej upaśc nie upadną, bo majątek jeszcze wielki. Mogą wwejść zwwe francyzę, mogą utworzyć sieci sklepów mieszanych branż i częśc powierzchni podnając gastornomi (np. wejść w spółkę ze SFINKSEM), częśc na RTV , cęść wydzielić np na potrzeby producentów aby stworzyć im sieć sklepów firmowych w całej polsce, oferujać gotowe stoiska w swoich sieciach sklepów oraz personel sprzedawców którzy bedą pracować na zasadzie wynajetych pracowników przez ALMĘ. To swietny biznes -wynajmowanie gotowych powierzchni pod sprzedaż producentowi - gdzie opłata dokonywana byłaby np przelewem , wiec to by były swego rodzaju zakupy internetowe, z ta róznicą ze towar odbierany na miejscu. Alma mogła by być swego rodzaju siecią magazynów dla sprzedawców internetowych gdzie można odebrać towar
~w_zielonym_gaju
Mogła by ......,
mogła by ......,
mogła ........

ale pada i już nie może!
Nie naganiaj!

Zarząd już dawno mógł wiele zrobić, ale nastawił się na zwinięcie interesu. Swoje już wziął, gdy sprzedał Almie kilka lat temu Paradise Group za kwotę której nikt by jemu nie dał. Cały czas brak wysokie wynagrodzenia
Mogła by ......,
mogła by ......,
mogła ........

ale pada i już nie może!
Nie naganiaj!

Zarząd już dawno mógł wiele zrobić, ale nastawił się na zwinięcie interesu. Swoje już wziął, gdy sprzedał Almie kilka lat temu Paradise Group za kwotę której nikt by jemu nie dał. Cały czas brak wysokie wynagrodzenia (każda spółka wokół Almy w której był w Zarządzie lub radzie dawała mu zarobić). Widać plan był inny.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki