Allegro wycofuje się z Niemiec

Allegro Group w czerwcu ubiegłego roku uruchomiło niemiecką wersję serwisu skierowaną dla tamtejszych mieszkańców. Na portalu swoje ogłoszenia mieli wystawiać polscy sprzedawcy, którzy chcieli zwiększyć zasięg i dotrzeć do większej liczby klientów. Allegro.de odchodzi do przeszłości, ponieważ, jak twierdzi firma, jest to konsekwencja przyjęcia nowej strategii skupionej wokół polskiej wersji serwisu. 

(Allegro.de)

W czerwcu 2016 roku ruszyła niemiecka wersja serwisu aukcyjnego. Allegro wówczas zachęcało sprzedawców do korzystania z tej platformy: "Sprzedając na allegro.de otwierasz się na rynek o najprężniejszym wzroście w sektorze sprzedaży online w Europie i docierasz do 32 milionów Kupujących, z których każdy wydaje średnio pięć razy tyle co Polak" - czytamy na stronie polskiego Allegro. Okazało się jednak, że serwis nie będzie kontynuował niemieckiej wersji portalu. 

  - Decyzja ta jest konsekwencją przyjęcia przez nas strategii skupionej na rozwoju Allegro.pl, na którym musimy skoncentrować się w pełni. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu udało nam się bardzo szybko wspólnie wystawić blisko 1,5 mln ofert na konkurencyjnym rynku niemieckim.

- Doświadczenia te pozwolą w przyszłości sprawnie uruchamiać podobne projekty, gdy tylko zauważymy możliwe korzyści dla Sprzedających i Allegro - mówi w rozmowie z Bankier Michał Bonarowski, rzecznik prasowy Allegro.pl.

Jak donosi serwis mensis.pl, w tym tygodniu Allegro poinformowało użytkowników o zamknięciu portalu. Od 28 marca 2017 roku oferty zaczną być wyłączane, a tylko do 5 kwietnia 2017 roku sprzedawcy będą mogli zalogować się do swoich kont. 

Weronika Szkwarek

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 30 ~Buhahaha

Czas sięprzyznac, że na niemiecki mrynku prym wiedzie ebay, amazon i sklepy internetowe o ukształtowanej marce.
Trzeba się z tym pogodzić.

! Odpowiedz
1 19 ~md

szkoda tylko, że ebay zlekceważył polski rynek.

! Odpowiedz
2 6 ~SydowskiWynalazek odpowiada ~md

ebay zlekceważył polskich sprzedawców - myśleli że będą u nas sprzedawać amerykański chłam, ja sam 5 razy zakładałem konto i mi je likwidowali jak tylko uzbierałem 10 punktów aby muc sprzedawać za granicą.

! Odpowiedz
3 5 ~ped odpowiada ~SydowskiWynalazek

no jak sprawdzali twoją ortografię to może myśleli że ty ukrainiec albo coś innego

! Odpowiedz
4 3 ~kot odpowiada ~SydowskiWynalazek

chłam to jest polski i go już nie ma, nawet chiński lepszy.

! Odpowiedz
8 31 ~były

I bardzo dobrze. Allegro to gniot, który nie szanuje sprzedawców, dzięki którym funkcjonuje, zamykając im konta za zaległość w płatności jednej faktury. Nie mówiąc już o marżach, które ma wyższe od amazona i ebaya.... Pomarńczowe dno....

! Odpowiedz
9 48 ~amazonfan

Już nie mogę się doczekać, aż Amazon wejdzie na polski rynek. Po tym całym Allegro, to pozostaną filmiki na YouTube :P

! Odpowiedz
3 15 ~hdrvn

tak będzie

! Odpowiedz
0 20 ~md

Tyle że Amazon nie pali się z wejściem na polski rynek.

! Odpowiedz
6 16 ~kacper

Pytam szczerze, bez cienia ironii- co jest lepszego w Amazonie? Porównywałem prowizje, są wyższe niż na ebaju i allegro.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne